HER ZAMAN ŞIK: VAHŞİ DESENLER

Klasikten alternatife kadar tüm vahşi desenleri inceliyoruz!

Bazı trendlerin gelip geçici olduğunu biliyoruz ancak bazıları her zaman şık kalıyor. Edebiyatın klasikleri olduğu gibi modanın da klasikleri arasında vahşi desenler yer alıyor. Seneler geçse de gardırobumuzun vazgeçilmez parçalarından olan hayvan desenleri her sezon farklı renklerle veya yeni eklentiler ile güncelleniyor. 

Annelerimizden büyükannelerimize kadar nesiller boyunca giyilen leopar desenlerinin yanı sıra son dönemlerde vahşi desenlerin hız kesmez yükselişine şahit olduk. Neon ve canlı renkler ile güncellenen leoparlar ile beraber hayatımıza zebralar, kaplanlar ve inek desenleri bile girdi. Aynı şekilde aksesuarlarda ve gördüğümüz krokodil ve yılan derisi desenleri de yeni dönemde kıyafetlere taşınmayı başardı. 

Moda sahnesini adeta vahşi doğaya dönüştüren hayvan desenleri ‘statement’ tarzından günlük bir stile döndü. Bol kesim elbiseler, pantolonlar hatta gece elbiselerinde görmeye başladığımız vahşi desenlere artık gözümüz iyice alıştı! Her anımızı bir safariye çeviren bu desenlerin hiçbir yere gideceğini düşünmüyoruz. 

Normalde sonbahar kış aylarında daha çok gördüğümüz leopar ve yılan derisi desenleri, markaların yeni koleksiyonları ile yaz stilinin de bir parçası oldu. Bikinilerde, şapkalarda, topuklu sandaletlerde ve yazlık elbiselerde görmeye başladığımız iç açıcı vahşi desenler, asi ve havalı bir stil yaratmak için ideal. 

Fotogaleride klasik, modern ve alternatif hayvan desenlerini inceleyerek gardırobunuza yeni eklemeler yapabilirsiniz…

Etİketler