ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

HEYECANI YÜKSELTEN HAYALPEREST TAYTLAR

Karantina sonrası deney ve heyecan sunan yeni sezonda, desenli taytlar dikkat çekiyor.

Kapak fotoğrafı: Siedres / @stassiebaby / @estellechemouny

Bu sezon gardırobunuza iddialı ve farklı bir parça eklemek istiyorsanız, hayal dünyanızı yansıtan bir baskılı tayt olabilir. Cesur bir tayt ile anında sezonun trendlerini yaklayan stil sahibi bir görünüm elde edebilir, aynı zamanda bacaklarınızı sıcak tutabilirsiniz.

Muhtemelen annelerimizin bize tayt giymemiz için yalvardığı günleri hatırlıyorsunuzdur. Hepimizin ortak çocukluk yakınmalarından… Ama dedikleri gibi, “En iyisini anneler bilir”. Ve şimdi modanın eskiye döndüğü bu zamanlarda, canlanan anılarımız arasına annelerimizin giymemiz için yalvardığı taytlar da girdi. Üstelik cesur desenlerle… Bu sezon tasarımcı taytları, her soğuk hava kıyafeti ile eşleştirmek için önemli bir aksesuar haline geldi.

Geometrik yansımalar, puantiye, çiçekler, psychedelic, logolar, zebra, leopar deseni… Aklınıza gelebilecek her türlü baskı, bu sezon taytlarda hayat buluyor. Kesinlikle popülerleşen yeni bir görünüm olan baskılı taytlar sonbahar stilinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazırlanıyor.


Desenli taytları, sezonun favorilerinden olan oversize blazer ceketler ile kombinleyebilirsiniz. Ya da geniş bir örgü kazak ile kombinlemek şahane bir tercih olabilir.

Hayal dünyanızı biraz daha zorlamak isterseniz, bu senenin farklı bir trendini deneyimleyebilirsiniz; Cesur taytınızı bir elbise ile eşleştirebilirsiniz. Biraz iddialı kabul ediyoruz…

Sokak modasının son zamanlarda sevilen diğer bir stili ise, taytınız ile aynı üstü tercih ederek bir tam görünüm yaratmak. Bizim de favorilerimiz arasında…

Pandemi sonrası moda, avangardın içine dalmaktan korkmuyor; sürekli çağdaşı ararken, zevkin sınırlarını zorluyor. Ufak bir hatırlatma yaparsak; trendleri takip etmek ve uygulamak, sevmediğiniz bir şeyi giymek demek değildir…

Bu yılın Sonbahar/Kış moda sezonunda taytlar, tasarımcıların hayal dünyasını yansıtıyor. Versace, Prada, Emilio Pucci gibi pek çok tasarımcının hayalperest taytlarını keşfedin.

*Annenize, taytların yeni favori sonbahar ve kış aksesuarınız olduğunu söylemeyi unutmayın.