HUZURLARINIZDA SONBAHAR KIŞ 2015

Yeni sezona dikkat çeken iki trendle, hızlı bir giriş yapıyoruz! Hazır mısınız?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Ağustos 2014
HUZURLARINIZDA SONBAHAR KIŞ 2015
 

 İşte karşınızda Sonbahar-kış 2015. Hem de en renklisinden!

Defileleri geçen yaz sergilenen koleksiyonlar, mağazalara girmeye çoktan başladı. Dergi sayfalarımızda da yakında çıkacak Eylül sayımızla birlikte yer alacaklar. Biz de buradan sizlere, hepsini detaylarıyla vererek, yaza devam etsek de sizi kışa hazırlama motto'suyla yola çıkıyoruz. Aynı anda, yine Eylül'de diğer kışın koleksiyonlarının sergileneceği moda haftaları başlıyor olsa da sizi yormadan, modayı en eğlenceli ve renkli haliyle işlemek de en önemli amacımız.


Daha fazla bekletmeden, iki trendle başlıyoruz: Örgü ve Renk!

 Artık renkler, desenler ya da modeller tek bir mevsime bağlı kalmıyor, özgürlüğünü ilan ediyor. Son örnekse renkler! Christian Dior, Emilio Pucci, Fendi, Altuzarra canlı yaz renklerini kış trendine çeviren moda evleri arasında başı çekiyor. Pucci'de tiril tiril bir elbise halinde karşımıza çıkan, güneşin ısısını gardırobumuza taşıyacak sarı; Valentino'da yağmurluk halindeyken; genellikle yazın tercih edilen şeker pembesi de Fendi'de, kürk detaylı bir mont olarak yer alıyor.

Tabii bu renkli geçecek ilk kış olmayacak. Bir önceki sezonu hatırlayın: Yine Dior'un çiçek renkleri; Versace ve Bluemarine'in kürklerinde yer verdiği mücevher tonları içimizi ısıtmamış mıydı?

ÖNERİ: Renkli parçaları gündüz tercih edecekseniz daha pastel tonlarla karıştırın deriz. Böylelikle kullandığınız renkler daha canlı görünür.~Bu trend ‘Moda uğruna donmaya son!' der gibi geliyor ve en üst sıralarda kendine yer buluyor. 


Bizim kültürümüzde de önemli bir yeri olan, ama gelin görün ki, büyüklerimizin elinden çıktığında giymek istemediğimiz bu sıcacık parçalar yeni sezonda, en büyük moda evlerinde, en yaratıcı ellerden çıkarak tepeden tırnağa karşımızda duruyor. Celine, Lanvin, Micheal Kors, Marc Jacobs bu dokuyu trende çeviren markalar arasında başı çekenler.

Genellikle kahve tonlarına bürünmüş yün dokular, Celine ve Stella McCartney'de baştan aşağı pantolon-üst takımlar halindeyken Chloe'de kaban olarak kullanılabilecek oversize hırkalar olarak yer buluyor. Yaz sezonunda kristal işlemelere yer veren McCartney'deki simli yün kullanımı tasarımcının bu sezon da ışıltıdan vazgeçmediğinin kanıtı! 

ÖNERİ: Kişiyi olduğundan kalın gösteren bu parçaları mutlaka topuklu ayakkabılarla tamamlayın. Böylece uzayan boyunuz daha ince bir silühet yaratır. 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.