JEAN SAVAŞLARI: MOM vs SKINNY

Skinny ve mom jeanlerin trend savaşları başladı. Detaylar haberimizde!Skinny'nin sonu mu geliyor? Yoksa “yeni cool”, mom jean'ler mi? Moda arenasında iki jean'in savaşıyla karşı karşıyayız.  SERLİ GAZER BOYACI


Tüm moda tarihini düşünün. Ve şu soruyu kendi kendinize cevaplayın: Siz olsanız hangi kıyafetin yaratıcısı olmak isterdiniz? Bunu gelmiş geçmiş dünyaca büyük modaevlerine, her yaptıklarıyla popüler kültürün tahtına oturan tasarımcılara sorsak, muhtemelen pek çoğundan alacağımız yanıt, jean olurdu. Tıpkı Yves Saint Laurent'ın dediği gibi, “Jean pantolonu keşfetmiş olmayı çok isterdim. Dünyanın en olağanüstü, en pratik, en rahat ve cool parçası. Bir edası var, alçak gönüllü görünüyor, seksi ve klasik. Ve ben tüm bu sıfatları kendi kıyafetlerim için yakalamaya çalışıyorum.” Düşünsenize, dünya üzerinde en az bir adet jean pantolona sahip olmayan biri var mıdır? Olmadığına bahse girebilirim.

JEAN (D)EVRİMİ
1950'lerde rock yıldızlarının, 60 ve 70'lerde hippilerin, 80 ve 90'lardaysa gençlerin, asi punk'çıların, kaykaycıların, annelerin, politikacıların, turistlerin, kısacası herkesin stil imzası oldu. 2000'lere geldiğimizde jean'ler mevsim, mekan, yaş, trend gibi birtakım sınırlandırmaları ortadan kaldırdı. Yıl 2007 olduğunda skinny'ler modanın ana akım trendlerinden biri haline gelmeyi başardı. 90'lar boyunca kadınları olduklarından kilolu ve şekilsiz gösteren yüksek belli, tuhaf kesimli jean'lerden sonra bacaklarımızı uzun, ince ve zayıf gösteren bir parçaya sıkı sıkıya sarılmamız bundan olmalı.
Etİketler