LOAFER VE ÇORAP İKİLİSİNE İLGİ ARTIYOR

Mutlaka denemeniz gereken bir stil hilesi…

Büyükbabalarımızın “asla” dediği beyaz çorap ve loafer ikilisi… Bir yanda kulağımızda yankılanan büyükbabamızın sesi, bir yanda Instagram’a girdiğimizde karşımıza çıkan muhteşem görünümler… Evet, ilk gördüğünde herkesin hata olarak gördüğü bu trend, usul usul hayatımıza sızdı ve uzman bir stil hilesine dönüştü.

Geçtiğimiz senelerde popüler olmaya başlayan beyaz çorap ve loafer ikilisi, çoğu insan için hata olarak görülüyordu. Hayatımızdan çıkacak diye beklerken, bu ikiliye ilgi giderek arttı ve kombinlerde vazgeçilmez olmaya başladı.

Moda haftalarında da sık sık gördüğümüz çorap ve loafer trendi, sokak stilini de ele geçirerek bitmesini isteyenlere karşı daha da güçlendi. Hatta değişen moda anlayışı ile It-girl’ler alıştığımız ışıltılı görünümlerini bir kenara bıraktı ve onları kalın, pamuklu spor çoraplarıyla cesurca eşleştirilmiş loaferler ile görmeye başladık. Böylece bugün çok havalı bir dokunuş olarak görülen beyaz çorap ve loafer, en dikkat çekici ayakkabı trendlerinin arasına girmeyi başardı.

Beyaz çorap ve loaferi düşününce, size hala “asla” dedirtiyor olabilir…  Fakat bu sıra dışı ama havalı görünüme bir şans vermeniz için ısrar ediyoruz ve fikrinizi değiştirebilecek şahane stil görünümlerini ekliyoruz.

Günümüzün moda ilham perilerinden ipuçları alarak, siz de bu ikiliyi yavaşça hayatınıza alabilirsiniz. Akımın çıkış noktası siyah loafer ve beyaz ince çorap, klasikten vazgeçmeyenler için iyi bir başlangıç… Loafer ile daha kalın spor çoraplar kombinleyerek ise stilinize havalı bir dokunuş daha ekleyerek, gelenekselin dışına çıkabilirsiniz.

Bu sevilen trende son gelen güncelleme ise renkler... Daha dikkat çekici ve dinamik bir görünüm için ise desenli ve renkli çorapları ve loaferleri kullanmaktan korkmayın.

Bu ikili, sokak stilinde mini etek ya da jean ile birlikte sık sık kombinleniyor. Fakat havaların ısınmasıyla midi boy etek ve elbiselere de, loafer ve bilekte çoraplar eşlik etmeye başlıyor. Sezonun trendleri arasında yer alan gömlek elbiseler ise loafer ve çorap ile ayrılmaz bir ikili olacak gibi duruyor. Size bir ipucu verirsek; kendi stil hilenizi yaratmak istiyorsanız, favori bahar elbisenize bir de loafer ve çorap dokunuşu ekleyin…