MİKRO MİNİ ETEK TUTKUSU

Etek boyları hiç bu kadar kısalmamıştı!

Son birkaç haftadır kafamızı nereye çevirsek Miu Miu’nun mikro mini etek setini görüyoruz! Zendaya giydi mi? Evet… Emily Ratjowski giydi mi? Evet. Hunter Schafer? Evet. Nicole Kidman, Chiara Ferragni, Vittoria Cerretti? Evet, evet ve evet! Hatta ilk olarak Miu Miu’nun İlkbahar Yaz 2022 defilesinde gördüğümüz bu etek seti için açılan bir Instagram hesabı bile var! Bir tasarımın en son ne zaman bu kadar viral olduğunu hatırlamıyoruz. Bu yüzden büyük ve kesin bir özgüvenle mikro mini eteklerin 2022’nin star parçası olduğunun garantisini verebiliriz. 

1960’larda Mary Quant sayesinde hayatımıza giren ‘mini etek’ konsepti, 2022’de zirve noktasına ulaştı. 90’lı yıllarda kolejli stili ile ‘Clueless’ filminde Cher Horrowitz stilinde hayat bulan mini etekler, 2000’li yılların başında ise ‘Friends’ serisinde Rachel Green’in stilini şekillendirmişti. Şimdi ise Gen-Z’nin retro aşkı ile Y2K modasının geri döndüğünü izlerken mini eteklerin geride kalacağını zaten düşünmemiştik!

Kırmızı halıdan podyuma, sokaklardan dergi kapaklarına ve tabiiki Instagram sayfamızda gördüğümüz mini etekler, 2022’de ‘mikro’ etek boyutuna ulaşıyor. Cesur cut-out dekolteler, V-yakalar, süper crop bluzlar derken mini eteklerimizin boyu da doğal olarak kısaldı. 2022’nin trendleri arasında olan ‘ten göstermek’ mikro etekler ile kanıtlanmış oldu. 


2000’li yılların başında Paris Hilton, Christina Aguilera ve Britney Spears gibi tüm stil ikonlarının benimsediği mini etekler şimdilerde millennial ve Z kuşağının favorisi arasında. Popüler kültürün mercekleri 2000’li yıllara çevrilirken, Miu Miu, Blumarine ve Kim Shui gibi tasarımcılar da Y2K modasından besleniyor diyebiliriz. 

Mini etekleri yeniden benimseme zamanı geldi! Fotogaleride sizin için seçtiğimiz mini etekleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler