MİNİK SERÇE SÜSLENİYOR!

Eskinin maçosu şimdinin trendi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Ocak 2014
MİNİK SERÇE SÜSLENİYOR!Günümüzde bizzat şoförlerin kendileri bile bunlara rağbet etmiyorlar gerçi ama çok değil sadece 5-6 sene önce 'İyi bir minibüs şöforü' olmanın iki kuralı vardı: 1- Vites atarken yapılan 'afilli' hareketler 2- Sağ elin serçe parmağını süsleyen 'kalantor' bir yüzük... Eh hemen herkesin bir minibüse, olmadı okul servisine binmiş olacağını varsayarak, hafızalarda serçe parmak ve yüzük deyince beliren görüntüyü tahmin edebiliyoruz iyi kötü! 

<#text>

Şimdi 'Moda konusu okumaya hazırlandık, minibüs şoförlüğü ne alaka?' diye soranlara da hemen söyleyelim, cevap az sonra! Önce serçe parmağın hayatımızdaki yeri ve önemine değinelim. Bizde 'Ağır abilik' sembolüne geçiş olarak yüzükle taçlandırılan serçe parmaklar, İngilizler için çay içerken asla fincana değdirilmeyen ve alabildiğine dik tutulması gereken bir organ. Parmak ne kadar dikse siz de o kadar görgü kuralarına uymuş oluyorsunuz. 

<#text>~Psikolojik açıdan değerlendirildiğindeyse, serçe parmağına önem gösteren kişilerin (Tabii yöntem size kalmış, ister çay içerken havada tutarak ister yüzük takarak) sır saklamak konusunda en güvenilir insanlar olduğu iddia ediliyor. Mümkün mü? Eh biz yapılan araştırmaların yalancısıyız.

<#text>

Bunca serçe parmak söyleminin nedenine gelince: İşin bizi ilgilendiren tarafı, geçen seneden bu yana bu parmağı süslemenin giderek daha popüler hale gelmesi.

<#text>

Küçük parmaklar bir süredir son derece şık yüzüklerin sözcülüğünü yapıyor. Büyük, küçük, taşlı, taşsız, oval, yuvarlak, statement veya narin, her türlü modeli birçok ünlü isim tarafından kullanılıyor. Bu ünlüler arasında Katy Perry, Blake Lively, Jennifer Lopez ve kırmızı halının yeni favorilerinden Lupita Nyong'o'yu sayabiliriz. Büyükten küçüğe birçok marka da bu yükselişi fark etmiş durumda. Farklı yorumlarını bulacağınız yüzüklerden hangisini tercih edersiniz bilmiyoruz. İster Lady Gaga gibi kocaman ister Cara Delevingne gibi minimal ve üzeri yazılı... Ama sonuçta küçük serçeyi süsleme zamanı! 

<#text>


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.