ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

OSCAR WILDE’IN İZİNDE

OSCAR WILDE'IN İZİNDEGülşah Öztürk

Oscar Wilde der ki: One should either be a work of art, or wear a work of art. Türkçesiyse: İnsanın ya kendisi bir sanat eseri olmalı ya da bir sanat eseri giymeli. Sanat eseri olduğunu düşünecek kadar kendine güvenenleri her zaman takdir ediyoruz. Öte yandan konumuz, tercihini Wild'ı dinleyip sanat eseri giymekten yana kullananlar. Zira bu sezon onlara çok iyi haberlerimiz var!

Moda hiçbir zaman sanatla arasını bozmadı. Moda evlerinin sanatın her dalından esinlendiği yıllar boyunca biz de o tasarımları giymekten, giyemiyorsak da görmekten her zaman zevk aldık. Özellikle son birkaç yıldır bu ‘esinlenme' hem koleksyonlarda hem de kampanya çekimlerinde başrol oynamaya başlayıp, sezonun trendleri arasına girecek kadar moda evlerinin favorisi olunca biz de bu konuya daha fazla uzak kalamadık. Yukarda Dolce Gabanna'nın sonbahar-kış defilesinde mozaik görüntülü elbiselerini görüyoruz. Evet fısıldadığınızı duyuyoruz ve size katılıyoruz: Aksesuarlar da gelecek yıllara kalacak ve klasikleşecek birer ‘sanat eseri'!

2014 İlkbahar-yaz trendlerinin hepsine ilerleyen günlerde yakından ve oldukça detaylı bakacağız ama hazır konusu gelmişken bu trendlerden birinin ‘Pop Art' olduğunu söyleyelim. Pop Art'a gönderme yapan tasarımları, en köklü moda evlerinden Chanel, Prada, Jil Sander, Celine ve Dior'da görüyoruz ağırlıklı olarak.