ŞEMSİYE ALTERNATİFİ: BALIKÇI ŞAPKALAR!

Su geçirmez şapkalar ile pratik ve trend mevsim çözümleri…

Yağmur yağdığı zaman bir tarafta Gene Kelly gibi şemsiyelerimizi bir kenara atıp su birikintileri içerisinde dans etmek isterken bir taraftan ise o kadar uğraştığımız saçlarımızı düşünerek ‘Singin’ In The Rain’ koreografisinden vazgeçiyoruz. Yazdan sonbahara geçişi resmileştiren sonbahar yağmurları saç stilimizin en büyük düşmanı olurken, ağır çanta ile dolu kolumuz ve şemsiyeler ile cambaz hareketleri yapmak durumunda kalabiliyoruz. Sevimli şemsiyeler yağmurun en pratik çözümü gibi görünse de özellikle ellerinizin dolu olduğu zamanlarda hiç de pratik olmadığını anlamış oluyorsunuz. Hele bir de rüzgar varsa ve o şemsiye ters dönerse, Doğa Ana ile agresif bir mücadele etmek şart oluyor. 

“Ee peki ne yapacağız?” sorusunu duyar gibiyiz! Saatlerce uğraş verdiğiniz ve düzleştirici ile şekillendirdiğiniz saçlardan vazgeçemiyor ama aynı zamanda şemsiye taşımak istemiyorsanız çözüm çok basit: balıkçı şapkalar! Tabii bu durumda kumaş veya tüylü balıkçı şapka trendleri bir opsiyon olmadığı için su geçirmez kumaşlara yöneliyoruz. Vinil, PVC, naylon veya deri ile tasarlanan ‘bucket’ veya balıkçı şapkalar, şemsiyesiz yağmurlu günler için en trend çözümlerden biri. 

Özellikle Sonbahar 2020 defilelerinde ve Instagram sayfalarında gördüğümüz ‘outdoor’ şıklık bu trende çok uygun. Yağmur çizmeleri, hiking botları ve oduncu ilhamlı ceketler ile süslenen Sonbahar 2020 defilelerinden sonra bu dışarı aktivite şıklığı pandemi ile birlikte daha popüler hale geldi. Yaz aylarını açık havada geçirdikten sonra yağmurlu sonbahar günlerinde aynı etkiyi bu ‘outdoorsy’ etki ile sürdürebilirsiniz. Deniz kenarında her gün balık tutan amcalarımızın stili yeni sezona ilham kaynağı oluyor! Mevsim şartları ile birlikte pandemi dönemi gereksinimlerine uymak adına balıkçı stili şart. Oversized yağmurluklar, vinil balıkçı şapkalar ve yağmur çizmeleri ile hem trendlere uygun hem de pratik bir görünüm yaratabilirsiniz. 

Sadece ‘outdoorsy’ ve balıkçı stili için değil aynı zamanda şık ve sofistike stile uyarlanabilen balıkçı şapkaları, takım elbiseleriniz veya kazak-etek eşleştirmeleriniz ile birleştirebilirsiniz. Farklı kumaşlar ile farklı bir havaya bürünen balıkçı şapkalar, yeni sezonun en pratik çözümlerinden biri, üstelik elleriniz de boşta kalıyor!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz balıkçı şapka modellerini inceleyebilirsiniz…