SEZON TRENDİ: TAKIM OYUNU

Erkeklerin de gardırobuna sızmaya kararlıyız! Şimdi sırada takım elbiseler var!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Ekim 2014
SEZON TRENDİ: TAKIM OYUNU


Kendi gardıromuz yetmiyor gibi, erkeklerin de dolabına sızmaya kararlıyız! Boyfriend denim pantolonlar, gömlekler, kazaklar, tişörtler derken sıra onların smokinlerinde ve takım elbiselerinde!

Tabii bu ilk değil. Malum özellikle smokin üzerindeki erkek egemenliği biteli çok oldu. 1966'da, hepimizin bildiği Yves Saint Laurent, moda adına yapılmış en önemli devrimlerden birini gerçekleştirerek ‘Le Smoking'i icat etmişti. Bu dönemin biraz öncesinde mini etekler ve kitten topuklu ayakkabılarıyla gezmeye alışan kadınlar için 60'ların sonları, unisex giyimin öne çıktığı, erkek modasının yükselişe geçtiği bir dönem olmuştu.BU durumun 2015 sonbahar-kış sezonuna yansımasıysa hayli iddialı şekilde gerçekleşiyor! Stella McCartney, Hermes ve Tod's gibi dev moda evlerinin koleksiyonlarına hakim olan takımların ortak özellikleri tek renk olmaları! Blugirl'de hayranlık uyandıran, takımın içine giyilen trikoya kadar ateş kırmızısı olan model, Stella'da bir ton açık trikoyla renklenen yeşillerle çıkıyor karşımıza. Hermes'teyse trikoya yer vermeyen, derin göğüs dekoltesiyle takımlar, en seksi haline bürünüyor. Size hangisi uyuyor bilemiyoruz ama biz hepsini istiyoruz!

Editörün notu: Maskülen ya da feminen nasıl giyeceğiniz size kalmış ama bizim tavsiyemiz, bu ikiliyi ara sıra birbirinden ayırmanız. Tek başlarına da ne kadar güçlü olduklarını anlamaları için başka parçalarla birleştirmeniz. Örneğin beyaz smokin ceket ve denim pantolon harika bir ikili olmaz mıydı?

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.