SONBAHAR 2020 SAÇ AKSESUARI TRENDLERİ

Retro, modern ve eksantrik esintiler bir arada!

Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen Sonbahar 2020 defileleri bir sürü taşlı saç aksesuarı ile doluydu! Aynı zamanda bandanalar, peçeler, saç fularları ve kurdeleler ile oldukça retro bir esintiye sahip olan saç aksesuarı trendleri birçok temanın birleşimi gibi. Bir dönem gölgelerde gizlenen saç aksesuarları geçtiğimiz sezonlarda modanın en çok sevilen trendleri haline geldi. Scrunchie tokalar, firketeler, yastıklı taçlar derken sokak stili ve Instagram sayfamız adeta bir saç aksesuarı ‘inspo’ mecrasına dönüştü. Şimdilerde tarz bir parçanın yanı sıra oldukça kullanışlı olan tokalar ve taçlar, maskenizin halkalarına takılan saç problemini çözme için ideal!

“Yeni sezon yeni bir başlangıç,” temasına uyum sağlayan Sonbahar 2020 saç aksesuarları sadece açık saçlarda değil birçok farklı saç stilinde denenebiliyor. Topuzlarda saç fularlar, örgülerde saç ipleri veya yarım topuzlarda kurdeleleri tercih edebilirsiniz. Kısa veya uzun saç ayırt etmeden kullanabileceğiniz trendler her stili göz önünde bulunduruyor. 

En sade saç stilinde bile farkını belli eden saç aksesuarları zahmetsiz bir şekilde göz alıcı bir stil denemek için ideal. Festivallerden esinlenen saç mücevherleri, 60’lardan günümüzde taşınan kurdeleler ve 70’ler esintili bandanalar… Tek bir dokunuş ile sınırsız bir trend yolculuğunu yansıtabilirsiniz. Her sene olduğu gibi eski ve yeniyi buluşturan tasarımcılar hem retro hem modern hem de eksantrik stiller ile karşımızdalar. İster seçiminizi klasikten yana kullanın ister inovatif trendler deneyin, bu sezonun saç aksesuarları çok çeşitli!

Fotogaleride yeni sezonun 10 saç aksesuarı trendini inceleyebilirsiniz…