MATRIX ETKİSİ

Deri kabanlar etrafımızı sarmaya başladı…

Sezon trendleri havanın hemen soğumasını istemeniz için binbir sebep sunuyor! Keyifli tatilinizden kalkıp anında kazak havasının gelmesini dilemenizi sağlayacak bir trend ise deri kabanlar. Birçok yerde sıcak iklim devam ederken, bizim gibi düşünen influencer'lar stillerinde deri kabanlar kullanmaya başladılar bile! Yeni sezona önceden hazırlık yapmayı sevenlerdenseniz bu Sonbahar 2020 gözdesini gardırobunuza eklemeye başlayabilirsiniz. 

Sonbahar- Kış 2020 defilelerinde neredeyse tüm markalarda gördüğümüz deri paltolar ve kabanlar, yumuşak ve göz alıcı tonları ile dikkat çekiyor. Bottega Veneta’nın karamel derilerinden Stella McCartney’nin şık deri trençkotlarına kadar her yerde bir deri stil bolluğu olduğunu itiraf etmeliyiz! Son yılların favorileri arasında yer alan deriler, vegan güncellemeleri ile sürdürülebilir modaya da uyum sağlıyor. Deri blazer ceketlerin geri dönmesi ile başlayan deri aşkı, tıpkı triko takımlar gibi modanın merkezine yerleşti. Önceden klasik ‘biker’ ceketlerde gördüğümüz deriler kısa bir süre içinde tüm stilleri ele geçirmeye başladı. 

Yaz aylarında neredeyse hiç tercih edilmeyen deri tasarımlar, renkli derilerin yükselişi ile mevsimsiz hale geldi. İşte tam da bu yüzden deri kabanlar bile şimdiden etrafımızı sarmaya başladı! Modanın kuralsız kuralı haline gelen klasiklerin güncellenmesi deri parçalarda da beliriyor. ‘Biker' ceketler yavaş yavaş ortadan kaybolurken yerini havalı deri blazerlar, renkli deri elbiseler, oversized deri kabanlar ve parlak deri trençkotlar alıyor. Tüm Instagram it-kızlarının giydiği deri kabanların ise Sonbahar 2020’de daha da popüler hale gelmesi bekleniyor. 


Modern trençkot yorumları ile daha çok göz önünde olan deri dış giyim stilleri, Sonbahar 2020’de sadece trençkotlarda değil tüm palto stillerinde görülüyor. Farklı dokular ve renkler ile tasarlanan deri kabanlar, belki soğuk kış günlerinde ihtiyacınız olan sıcaklığı vermeyebilir ancak geçiş mevsimi kabusunun başladığı serin sonbahar günleri için ideal! Tek bir dokunuş ile sizi ‘cool’ bir Instagram moda blogger'ına dönüştürme yetisine sahip olan deri kabanlar özellikle yere kadar uzanan boyları ile tüm gözleri üzerinize toplayacak! Matrix etkisini sürdüren deri kaban trendi ile Keanu Reeves’i bile kıskandıracak stiller yaratmaya başlayabilirsiniz.

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz deri kabanları görebilirsiniz…