SONBAHAR KLASİĞİ: BLAZER CEKETLER

Klasik olmasına rağmen bambaşka formlara bürünen yeni sezon blazer ceketleri…

Merhaba blazer ceketler, en sadık ve kullanışlı stil dostumuz! Son yıllarda modanın en çok sevilen parçaları haline gelen blazer ceketleri eşleştiremeyeceğiniz stil kalmadı. Geçmişte sadece ofis stilinde kullanılan blazer ceketler, sınırlarını çoktan aştı. Artık spor şortlarından, gece elbiselerine kadar her stil ile uyum sağlayan blazer ceketler aynı zamanda her sezon giyebileceğimiz bir parça. En çok da sonbahar aylarında sevilen blazer ceketler, serinleyen hava için şık ve trend bir kalkan haline geliyor. Önceki sezonlarda oversized kesimleri ile ‘baba stiline’ göz kırpan ceket modelleri yeni sezonda bel vurgusu detayları ile dikkat çekiyor. 2020’nin başlarında tanıştığımız ‘Paris Tuck’ yöntemi ile kemerler veya korse detayları ile kum saati figürünü vurgulayan ceket stili yöntemi artık birçok blazer ceket tasarımında görülüyor. 

Takım elbise ceketlerinden esinlenen ‘blazer’ terimi aslında daha sportif kumaşlar ile tasarlanıyordu. İlk olarak 1825 yılında Cambridge’deki St. John’s kolejinin Lady Margaret Boat Club kürek çekme takımının kırmızı ceketleri ile moda sözlüğüne giren blazer ceketler muhtemelen o günden beri hem kadın hem de erkek gardırobunun en kullanışlı parçalarından biri. Klasik kumaşların yanı sıra son zamanlarda deriler, satenler, parlak kumaşlar ve desenler ile tasarlanan blazer ceketler aynı zamanda Sonbahar 2020’nin kolejli görünümü için de çok uygun. Takım elbise aşkını sürdürerek etekli, şortlu veya pantolonlu takımlar ile birlikte kullanabileceğiniz blazer ceketleri aynı zamanda jean pantolonlarınız ve tişörtleriniz ile birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda koyu çiçek desenli sonbahar elbiseleri ile harika duran bu ceket modelini gündüzden geceye, spor salonu çıkışından randevulara taşıyabilirsiniz. Tıpkı ‘statement’ bir trençkot veya sofistike bir bej palto gibi eklediğiniz her stili yücelten blazer ceketler, kıyafetlerin en şık tamamlayıcılarından biri. En sade eşleştirmenize bile zahmetsizce ‘cool’ bir görünüm katan blazerlar, giyinmekte zorlandığınız günler için muhteşem bir kurtarıcı. 


Son yılların favori klasiği olmasına rağmen pek de klasik olmayan formlarda gördüğümüz blazer ceketler birçok farklı temaya sahip. Utility esintileri ile safari şıklığı sağlayan blazerlar aynı zamanda kemerli veya anvelop modelleri ile kum saati stilini vurguluyor. Maskülen stillerden vazgeçemeyenlerdenseniz oversized ve vatkalı modellere yönelebilirsiniz. Tıpkı birçok stilde olduğu gibi maskülen ve feminen esintileri buluşturan blazerların çok ama çok uzun bir süre daha trend olacağına eminiz! 

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz güncellenen yeni sezon blazer ceketleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler