SÜPER YÜKSEK PLATFORMLAR ŞİMDİ DAHA DA YÜKSEK

Bileklere dikkat!

Ayakkabılar pek çok farklı kategoriye ayrılsa da aslında temelde tüm ayakkabıları iki kategoriye ayırabiliriz: oturma ayakkabıları ve yürüme ayakkabıları. Süper yüksek bir topuklu ayakkabı aldığınız zaman “Bununla ne kadar ayakta duracağım?” diye aklınızdan geçen düşünce tesadüf değil! Bu hepimizin aklından geçiyor. Moda dünyası oturma ve yürüme ayakkabıları ile ikiye ayrılırken, bu iki ucu tamamen ortadan kaldıran bir ayakkabı ile karşı karşıyayız: Süper yüksek platformlar. 


2010’lu yıllların başında ufak bir ateş gibi yanıp sönen platform topuklar 2022’nin en trend ayakkabısı diyebiliriz. Bu ayakkabılar ile ne yürümek ne de oturmak kolay ama yine de herkes gün geçtikçe bu trend zincirine katılıyor. Bir sezon önce Versace’nin defilesinde boy gösteren apartman topukları, kısa süre içerisinde tüm ünlülerin stillerine dahil olmayı başardı. Modada “break-your-ankle” platformları olarak adlandırılan bu ayakkabı stili, Olivia Rodrigo’nun Beyaz Saray ziyareti stilinde boy göstererek daha da gündeme oturmuştu.


GenZ’nin radarında olan bu süper yüksek platformlar aynı zamanda Miley Cyrus, Ariana Grande, Beyoncé, Florence Pugh ve daha birçok ismin de favorileri arasında. Moda severlere ilham kaynağı olan bu topuklar, boyunuzu en az yirmi santim uzatma garantisi veriyor. Süper mini eteklerle eşleştirildiğinde daha da dikkat çekici hale gelen bu topuk trendi, bir süre daha hayatımızda olacak gibi görünüyor. Hayatı kuş bakışı izlemeye hazırsanız, fotogaleride sizin için seçtiğimiz süper yüksek platformlu topukları inceleyebilirsiniz…