İLKBAHAR BOYUNCA GİYMEK İSTEYECEĞİNİZ GÖMLEK ELBİSELER

İşte zahmetsiz şıklık budur!

Sıcak havalar yavaş yavaş yaklaşırken, en sevdiğimiz ilkbahar trend kartlarını çeviriyoruz! Asla vazgeçilmeyen bir klasik olan gömlek elbiseler ise şu dönem için en uygun stil olabilir. ‘Nap Dress’ olarak adlandırılan oversized ev elbiselerinin rahatlığını sunan gömlek elbiselerin stil opsiyonları da sınırsız. Kalın bir kemer ve topuklu botlar ile ‘cool’ sneakerlar ile günlük veya sandaletler ile yaz havasını çağrıştıran gömlek elbiseleri her şey ama gerçekten her şey ile uyum sağlayabiliyor. Adeta küçük siyah elbiseler gibi stil seçkisi olarak sınır tanımayan gömlek elbiseler, daha günlük ve rahat bir silüet sunuyor. 


Geçtiğimiz ilkbahar sezonunda da aynı popülerliğe sahip olan gömlek elbiseleri, oversized ve ‘boyfriend’ kesimlerde görmüştük. Babanızın veya erkek arkadaşınızın gömleğini ödünç almış havası veren bu süper geniş gömlek elbiseler bu sezon biraz daha farklı. Kemerleri, büzgü detayları, kumaşları veya asimetrik düğmeleri ile dikkat çeken İlkbahar 2021 gömlek elbise modelleri, alıştığımız bir stile farklı yorumlar katıyor. 

Ünlülerin ve Instagram yıldızlarının da favorileri arasında olan gömlek elbiseleri ‘layering’ yöntemi için de harika! Bu senenin spot ışıkları altında olan büyükbaba süveterleri, denim yelekler, oversized kazaklar veya deri trençkotlar ile eşleştirilebilen gömlek elbiseleri, dilerseniz de taytlar, desenli pantolonlar ile tunik olarak kullanabilirsiniz. İlkbaharın zahmetsiz ve doğal şıklık temasına uyum sağlayan bu klasik elbise modelini sezondan sezona taşıyabilirsiniz. 

Oversized gömlek elbiseler dediğimiz zaman aklınıza ‘dad shirt’ konsepti gelmiş olabilir. Ancak günümüzün silüetleri çok daha farklı. Sadece beyaz ve açık mavilerin yanı sıra çiçek desenleri, batikler ve geometrik desenler ile şenlenen gömlek elbiseleri, göz alıcı tonlarda da görüyoruz. Eklentilerine göre ‘statement’ olabilen gömlek elbiseleri dilerseniz de en yalın halinde kullanabilirsiniz. Bu sezon en az jean pantolonunuz kadar joker parçaya dönüşecek olan gömlek elbiseler, eşofman takımlarına ara vermemiz için süper bir motivasyon unsuru oluyor!

Gardırobunuzdaki klasiklere tazelik katmak isterseniz fotogaleride sizin için seçtiğimiz gömlek elbiseleri inceleyebilirsiniz…