TÜL ELBİSE AKIMINA KAPILMAYA HAZIR MISINIZ?

Gen-Z bu trendi çok sevdi!

Boynuz kulağı geçti! Genç nesil gerçekten giyinmeyi biliyor! Birçok retro trendi geri getiren, ikinci  el alışverişi yeniden trend haline getiren ve eksantrik stilleri ile influencerlardan ünlülere kadar herkese ilham kaynağı olan Z-nesli, TikTok videoları ile moda dünyasını ele geçirmiş durumdalar. İlkokulda kullandığımız kelebekli tokalar ve anneannemizin gardırobundaki naftalin kokulu parçalar gündeme gelmişken, moda dünyasının neden bu kadar çok Gen-Z nesline odaklandığını anlayabiliyoruz. Kelimenin tam anlamıyla ‘gümbür gümbür’ gelen genç nesil, giyinme alışkanlıklarımızı da şekillendiriyor. 

Kimi zaman “Bu benim için fazla” dediğimiz trendleri denemekten kendimizi alıkoyamıyoruz. İşte şimdi size bahsedeceğimiz elbise trendi de bunlardan biri. Vücudu saran ve transparan dokusu ile günlük hayatta pek de kullanmayacağımız tül elbiseler, son zamanların en popüler parçalarından biri haline geldi. Birkaç sezon önce dik yaka bluzlarda gördüğümüz bu transparan trend, şimdi ise elbiselere hükmediyor. Sadece iç giyim ile giyilen veya slip elbiseler ile eşleştirilen bu transparan tül elbiseler, Kendall Jenner ve Dua Lipa gibi isimlerin de dikkatini çekmiş durumda. 

Kişisel tarzınız bu kadar cesur bir stile uygun değilse, transparan dokulu bol kesim elbiselerle de bu trende giriş yapabilirsiniz. Gece şıklığında tek bantlı topuklu ayakkabılar ile veya daha asi bir görünüm için postallarla veya kovboy çizmeleri ile eşleştirilen tül elbiseleri her boyda, desende ve renkte görmeniz mümkün. Kırmızı halıda şok etkisi yaratan ‘çıplak elbise’ trendinin günün birinde günlük hayata taşınacağını düşünmezdik! Rihanna, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi kırmızı halıda cesur stilleri ile gündem olan ünlüler, şimdilerde ise sokak stillerinde bu renkli ve transparan elbiseleri ile spot ışıkları altında. Sadece ünlülerin değil Instagram ve doğal olarak TikTok üzerinde gördüğümüz ‘mesh’ elbise trendi, 90’lı yılların sonundaki trendleri yeniden su yüzüne çıkarıyor. 

Gardırobunuza biraz genç, biraz da cesur parçalar eklemeye hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz tül elbiseleri inceleyebilirsiniz…