Altın gramofonlar dağıtıldı

Grammy Ödülleri 2013

Müzik dünyasının en eski ödül törenlerinden biri olan Grammy'ler, bu sene 55. kez düzenlendi. 50'den fazla ödülün dağıtıldığı gecede, en prestijli ödül olan "En İyi Albüm"  heykelciği "Babel" albümüyle Mumford & Sons'a gitti. Kimbra'yla seslendirdiği "Somebody That I Used To Know" şarkısıyla, geçen senenin en büyük çıkışını gerçekleştiren Gotye de üç ödülü evine götürdü. The Black Keys, Fun ve Franck Ocean da gecenin en çok kazananları arasındaydı.

Geçtiğimiz Aralık ayında barıştıklarını duyurduğumuz Rihanna ve Chris Brown, ödül töreni boyunca birbirlerine sarılarak mutluluklarını gösterdiler. Oysa ki dört yıl önce, Grammy'lere bir gün kala Chris Brown'ın Rihanna'ya şiddet uyguladığı ortaya çıkmış ve uzun bir dava süreci başlamıştı. Görünen o ki, çift geçmişi unutmaya karar vermiş.

Ödüller haricinde, gecede birbirinden iyi performanslar sergilendi. Rihanna, Bruno Mars ve Sting bir araya gelerek Bob Marley'i andılar. Elton John da gecenin en önemli grubu Mumford and Sons'la birlikte, geçtiğimiz sene kaybettiğimiz Levon Helm ve vefat eden diğer sanatçılar için bir performans sergiledi. Justin Timberlake de oraya gelen müzikseverleri harika bir performansla selamlayarak, geri dönüşünü bir kez daha duyurdu. Geceden seçtiğimiz videoları aşağıdaki linklerde, kırmızı halı görsellerini de foto galeride görebilirsiniz.