BİR TÖRENİN ARDINDAN

56.GRAMMY Ödülleri sonuçlandı. Kimler kazandı, kırmızı halı performansı nasıldı?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Şubat 2014
BİR TÖRENİN ARDINDAN

Müzik dünyasının Oscar'ları diyebileceğimiz GRAMMY Awards, bugün sabaha karşı yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu... Ödül törenine bu yıl 2 isim damga vurdu: Biri 17 yaşında 'Royals' adlı çalışmasıyla ‘Yılın en iyi parçası' ödülünü alan Lorde oldu. Gerçek adı Ella Yelich O'Conner olan Lorde, ödülü aldıktan sonraki sahne performansıyla ödülü gerçekten hak ettiğini gösterdi. Haberimizin sonunda genç şarkıcının performansını izleyebileceğiniz videoyu bulabilirsiniz. 
Geceye damga vuran diğer isimse malum: Çıktığı günden bu yana hepimizin albümlerini dinemekten bıkmadığı ve Grammy'yi bizim için daha da heyecanlı kılan Daft Punk!

~

Özel yapım kaskların arkasına sakladıkları yüzlerini asla göremesek de sesleriyle avunduğumuz Daft Punk, 56th Grammy Ödül töreninde Pharrel Williams ve Nile Rodgers ile besteledikleri ‘Get Lucky' adlı parçayla ‘Yılın Plağı'; 'Random Access Memories' ile de 'Yılın Albümü' ödülünü kazandı. Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter'dan oluşan 1990'lı yılların en önemli müzik gruplarından Daft Punk, böylece hala müziğe yöne verdiğini ve popülerliğini sürdürdüğünü kanıtlamış oldu.

Bruno Mars, Jay Z, Justin Timberlake, Pharrell Williams gibi isimlerin de ödül aldığı gecenin kazananlar listesini bir sonraki sayfada bulabilirsiniz.

~

1957'den bu yana düzenlenen ve müzik ödülleri arasında en önemlisi diyebileceğimiz tören 108'den fazla kategoriyi ve 30 farklı müzik dalını kapsıyor. Bir sonraki sayfada da biz ELLE kızlarının esas ilgi alanı olan kırmızı halı yorumlarımızı ve galerimizi bulacaksınız!

56th GRAMMY MÜZİK ÖDÜLLERİ KAZANANLARI

YILIN ALBÜMÜ: "Random Access Memories" — Daft Punk

YILIN KAYDI: "Get Lucky" — Daft Punk & Pharrell Williams

YILIN ŞARKISI: "Royals" — Lorde

EN İYİ COUNTRY ALBÜMÜ: "Same Trailer Different Park" Kacey Musgraves

EN İYİ POP ALBÜMÜ: "Unorthodox Jukebox" Bruno Mars

EN İYİ RAP ORTAK ÇALIŞMA: "Holy Grail" — Jay Z Featuring Justin Timberlake

EN İYİ POP SOLO PERFORMANSI: "Royals" — Lorde

EN İYİ ROCK ŞARKISI: "Cut Me Some Slack" Dave Grohl, Paul McCartney, Krist Novoselic & Pat Smear, songwriters (Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, Pat Smear)

EN İYİ POP DÜET/GRUP PERFORMANS: "Get Lucky" — Daft Punk & Pharrell Williams

EN İYİ YENİ ŞARKICI: Macklemore & Ryan Lewis

YILIN PRODÜKTÖRÜ: Pharrell Williams

EN İYİ DANS/ELEKTRONİK ALBÜMÜ: "Random Access Memories," Daft Punk

~ İtiraf edelim, bir süredir kırmızı halılar konusunda büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz! Grace Kelly, Audrey Hepburn gibi ikonların kırmızı halıda olduğu zamanlar konusunda zaten umudumuz yok. Fakat çok değil 10 sene öncesinin parıltısını da yakalayamıyoruz kırmızı halı seçimlerinde! 


GRAMMY yıldızlarının kıyafetlerinde dikkatimizi çeken özelliklerse şunlar oldu:
- VÜCUDU VURGULAYAN KESİMLER: Ünlü isimlerin hemen hepsi, straplez ve vücut hatlarını vurgulayan 'kum saati' kesime sahip 'Body flattering' kesimleri tercih etmişti. Farklı tasarımcıların imzasını taşıyan kimisi saten, kimisi payet işlemeli seçeneklerde ortak kesim tercihi buydu. 
- PARILTI: Ağırlıklı olarak altın tonlarda ama genel olarak parıl parıl parlayan modeller dikkat çekti. Taylor Swift'in elegan seçimi kadar, Ciara'nın iddialı işlemeleri de aynı göz alıcı parlaklığa sahipti. 
- SAÇLAR: Saçlarda ortak nokta Rita Hayworth dalgalarıydı. Saçlarını serbest bırakmayı tercih etmeyen yıldızlarsa sıkı topuzları tercih etmişti...
 Galerimizde, kırmızı halının yıldızları ve elbiseleri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.