JENNIFER LAWRENCE GOOGLE’DA EN ÇOK ARANAN OSCAR KIRMIZI HALI YILDIZI OLDU

Lawrence’tan sonra Lady Gaga geliyor.

Jennifer Lawrence son on yıl içinde Oscar Ödülleri'ne damgasını vurmayı başardı, hem ödülleri ile hem de stili ile! Google raporlarına göre 2004’ten beri Oscar aramalarında kırmızı halının en çok aranan yıldızı olan Lawrence’ın resmi olarak favori olduğunu söyleyebiliriz. İlk Oscar törenine 2011’de katılan Lawrence Calvin Klein’den özel dikim bir elbise giymişti. Daha sonra 2012’de ise Dior’un marka elçisi olarak couture bir tasarım giyen Lawrence, o tarihten günümüze kadar Dior tercih etmişti. 

Jennifer Lawrence 2011 Oscar Ödülleri'nde (Getty Images)

İlk Oscar Ödülünü 2013’te ‘Silver Linings Playbook’ filmi ile alan Lawrence, o sene ise vücuduna oturan couture bir elbise giymişti. Ödülünü almaya sahneye çıkarken merdivenlerde düşen Lawrence’ın en popüler Oscar Ödülü anının bu olduğunu da söyleyebiliriz. 

Jennifer Lawrence 2013 Oscar Ödüllerinde (Getty Images)

Google raporlarına göre Lawrence’tan bir sonraki isim ise Lady Gaga. Son on yıl içerisinde birçok Oscar törenine katılan Lady Gaga, 2019’da ‘A Star Is Born’ filmindeki şarkısı ile ‘En İyi Orijinal Şarkı’ ödülünü kazanmıştı. Alexander McQueen’den özel dikim bir elbise giyen Lady Gaga, stilini Tiffany & Co.’dan oldukça özel bir elmas kolye takmıştı. Lady Gaga ile 143 senelik elmas ilk defa kırmızı halıda görülürken, bu 128.5 karat elmas 1961’de Audrey Hepburn tarafından kullanılmıştı. 

Lady Gaga 2019 Oscar Ödülleri'nde (Getty Images)

Google sıralamasında Jennifer Lawrence ve Lady Gaga’dan sonra ise 2012’de derin bacak dekolteli bir Versace elbise giyen Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, Billy Porter, Charlize Theron ve Anne Hathaway yer alıyor. 

Angelina Jolie Oscar Ödülleri'nde (Getty Images)