KATE WINSLET EN SEVDİĞİ KIRMIZI HALI STİLİNİ PAYLAŞTI

Winslet, kıyafetinin anlamını açıkladı…

Her zaman zarif stili ile göz kamaştıran Kate Winslet, People dergisine verdiği röportajda favori kırmızı halı stilinin anlamını açıkladı.

1998 Oscar Ödüllerine giydiği zümrüt yeşili ve gold işlemeli Givenchy elbisesinin, tüm zamanlarda en sevdiği kıyafet olduğunu söyleyen Winslet, 23 sene sonra bile bu stilin favorisi olduğunu itiraf etti.

1998 Oscar Ödüllerinde ‘Titanic’ filmi ile ‘En İyi Kadın Başrol Oyuncu’ ödülü adaylığı bulunan Winslet, Givenchy elbisesini uzun kollu bir bolero ile tamamlamıştı. 

O zamanlar Givenchy’nin Kreatif Direktörü olan Alexander McQueen tarafından özel olarak tasarlanan bu Oscar Ödülü kıyafetinin tam olarak konforlu olmadığını da itiraf eden Winslet, “Bu işlemeli bir heykel gibiydi. Dürüst olmam gerekiyor, bu elbise giymek için tam olarak rahat bir elbise değildi. Oturmak için de rahat değildi. Ama her şeye değerdi çünkü bunu McQueen tasarlamıştı,” dedi. Spot ışıkları altında geçen 20’yi aşkın seneden sonra kırmızı halıda artık konforu önde tuttuğunu belirten Winslet, “Her zaman kendimi sakin tutmayı umuyorum ve bu nedenle rahat hissedebileceğim kıyafetler arıyorum,” dedi. 

Bu yılın başlarında Guardian’a bir röportaj veren Winslet, ‘Titanic’ filminin uluslararası başarısından bahsetmişti. Ancak aynı zamanda basında çok fazla eleştirildiğini söyleyen Winslet, “20’li yaşlarımda insanlar sürekli kilom hakkında konuşuyordu ve benden bile kendi fiziksel görüntüme yorum yapmamı istiyorlardı. Bu tip olaylardan sonra çok açık sözlü olduğum söylendi. Ama hayır… Sadece kendimi savunuyordum,” demişti. Basının bu kadar çok eleştirdiğini aklının almadığını söyleyen Winslet, “Gazeteciler bana karşı çok acımasızdı. O yaşta hala kim olduğumu anlamaya çalışıyordum. Sürekli bedenime yorum yapıyorlardı ve kilomu tahmin etmeye çalışıp uyguladığım diyeti yazıyorlardı. Bu gerçekten okuması çok acı verici bir şeydi,” demişti. .