KIRMIZI HALIDA ECO- COUTURE RÜZGARI

"Avatar 2: The Way of Water" galasında filmin yıldızları, Tencel Lyocell elyaflar ve Tencel Luxe Lyocell ipliklerle hazırlanan özel tasarım kıyafetleri sergiledi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Aralık 2022
KIRMIZI HALIDA ECO- COUTURE RÜZGARI Getty Images

Lenzing’in amiral gemisi TENCEL ve RCGD Global, yeni bir işbirliğine imza atarak “AVATAR: The Way of Water” filminin Londra ve Los Angeles’ta düzenlenen gala etkinliklerinde eco-couture’ü dünyaca ünlü tasarımcıların elinden çıkan özel tasarımlarla tanıttı. Sürdürülebilir ve özel dikim kıyafetleri taşıyan filmin yıldızları Zoe Saldaña, Henry Cavill, Suzy Amis Cameron ve James Cameron, TENCEL ve RCGD Global’in sürdürülebilir ve döngüsel moda anlayışını Tyler Ellis, Hunstman ve Vivienne Westwood tasarımlarıyla kırmızı halıda sergiledi.Sürdürülebilir modadaki iş birliği Oscar Töreni’ninden sonra ilk kez kırmızı halıda

Lenzing AG Pazarlama ve Markalamadan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı Harold Weghorst, şunları söyledi: “Kırmızı halı etkinlikleri daha geniş kitlelere ulaşmanın yanı sıra modanın sürdürülebilir olabileceğini gösterebilme konusunda bizlere mükemmel bir platform sunuyor. Herkese örnek olarak hep birlikte moda ve tekstil endüstrisini daha sürdürülebilir ve döngüsel bir geleceğe taşıyabiliriz.”

RCGD Global CEO’su Samata Pattinson ise şunları söyledi: “Avatar 2, kalplerimize dokunan ve sürdürülebilirlik konusunda da çok önemli mesajlar veren bir film. Oscar Töreni’nin ötesine taşıdığımız bu ilk kırmızı halı etkinliğimizde, filmin ana temasını da yansıtan bir biçimde çevre bilincine sahip modanın yanı sıra kumaş alanındaki inovasyonları da yansıtmak istedik”.


Zoe Saldaña (solda) ve Henry Cavill (sağda), “AVATAR: The Way of Water” filminin Los Angeles galasında TENCEL elyaflardan üretilen kumaşların kullanıldığı Tyler Ellis ve Huntsman tasarımlarını taşıdı.
Fotoğraf: Getty Images/ RCGD Global


Henry Cavill: Atacağımız küçük adımlarla hep birlikte fark yaratabiliriz

Los Angeles galasında filmin başrol oyuncusu Zoe Saldaña, RCGD Global x TENCEL’in sürdürülebilir kampanyasını, doğada çözünebilir TENCEL elyaflardan üretilen astar kumaşının kullanıldığı Tyler Ellis imzalı siyah bir gece çantasıyla kırmızı halıda boy gösterdi. Aynı etkinlikte İngiliz oyuncu Henry Cavill, Huntsman tarafından TENCEL Lyocell elyafları kullanılarak dikilen sivri yakalı ve düz cepli kruvaze bir ceket giydi.

Henry Cavill şunları söyledi: "Gezegeni ve içinde yaşayan insanları korumak için adım atmaya yönelik hepimize bir yol gösterdiği için ben de RCGD Global’i desteklemeye karar verdim. Hiçbirimiz tüm yaşam tarzımızı bir anda değiştiremeyiz. Yine de, aynı anda atacağımız küçük adımlarla hep birlikte fark yaratabiliriz. Sürdürülebilir malzemelerle üretilen giysileri tercih etmek bunun yollarından biri. En az bunun kadar önemli bir konu da sürdürülebilirliğin giysi kalitesini kesinlikle düşürmemesi. Hunstman’ın benim taşıdığım kıyafette kullandığı kumaşlar, gerçek anlamda sürdürülebilir nitelikte ve hatta benim gibi hareketli biri için dahi ortaya koydukları dikim ustalığı gerçekten kusursuz".Filmin yönetmeni James Cameron, Avatar 2’nin Londra galasında TENCEL Lyocell elyaflarından yapılmış, Huntsman özel dikimi siyah bir smokin takımla zamansız şıklığı yansıttı. Suzy Amis Cameron ise TENCEL Lyocell elyaflardan etik ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla üretilen lüks lacivert kumaştan özel olarak dikilen Vivienne Westwood imzalı elbisesiyle kendine hayran bıraktı.


Hollywood’un ünlü çifti Suzy Amis Cameron (sağda) ve James Cameron (solda), filmin Londra galasında TENCEL marka lyocell elyaflardan yapılan Vivienne Westwood ve Huntsman imzalı kıyafetleri giydi.
Fotoğraf: Getty Images/ RCGD Global
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.