TOM HANKS ÖDÜLÜNÜ ALIRKEN GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Hanks, Cecil B. DeMlile Ödülünü kazandı!

Dün gece gerçekleşen Altın Küre Ödülleri'nde, Tom Hanks, ‘Cecil B. DeMille’ Ödülünü aldı. Eğlence dünyasına olan inanılmaz katkıları dolayısıyla verilen bu ödül daha önce Judy Garland, Steven Spielberg, Oprah Winfrey ve Walt Disney gibi isimlere verilmişti. Kariyeri boyunca dört Golden Globe ödülü kazanan Hanks, aynı zamanda 2020 töreninde, ‘A Beautiful Day in the Neighborhood’ filmindeki Fred Rogers karakteri ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülüne aday gösterilmişti (Ödülü ‘Once Upon a Time in Hollywood’ filmi ile Brad Pitt kazandı).

Bu prestijli ‘Cecil b. DeMille’ ödülü Tom Hanks’e takdim eden Charlize Theron’un arkasındaki ekranda Hanks’in ‘Big,’ ‘Forest Gump,’ ‘Sleepless in Seattle’ ve ‘Saving Private Ryan’ gibi unutulmaz filmleri gösterildi. 

Tom Hanks 2020 Golden Globes Ödül Töreninde (Getty Images)

Konuşması sırasında gözleri dolan Hanks, ailesine ve çalıştığı herkese teşekkür etti. “Şurada oturan aileye sahip olduğum için çok şanslıyım. Her yönden muhteşem ve bana aşkı öğreten bir eşim var. Babalarından çok daha cesur, güçlü ve bilge beş çocuğum var ve benim zaman zaman aylarca yanlarında olmamama katlanabiliyorlar. Tüm bunlar olmasaydı burada duruyor olmazdım. Bunun benim için ne kadar anlamlı olduğunu anlatamam. İşte bu eş ve çocukların önemi,” diyen Hanks ailesinin önemini belirtti. 

Aynı zamanda çalıştığı insanlardan birçok şey öğrendiğini ve şimdiki oyunculuğunu onlara borçlu olduğunu dile getiren Hanks, “Eğer çalıştığınız insanlardan bir şeyler öğrenmiyorsanız sersemsiniz ve ben sadece tek isimle anlayabileceğiniz insanlardan birçok şey öğrendim, mesela; Meryl, Denzel, Antonio, Meg, Julia, Sally Field, bu iki isim olsa da aslında bir” diye ekledi. 

Uzun konuşması sırasında gençliğini ve kariyerindeki ilk işlerini anlatan Hanks, 1977’de ‘Great Lakes Shakespeare’ festivalinde bir stajyerken, yönetmen Dan Sullivan ile beraber çalıştığını anlattı. Bu dönemden hatırladığı şeyin, “İşiniz ne biliyor musunuz? Zamanında gelmek, sözleri bilmek ve aklınızın sürekli fikirlerle dolu olması. Yoksa ben de işimi yapamama,” diyen Sullivan olması olduğunu söyleyen Hanks, ilk işinden bu sözleri tüm kariyeri boyunca uyguladığını söyledi.