KIRMIZI HALI İLHAMLI POZ VERME TÜYOLARI

Poz verirken çoğu zaman ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Sosyal medya hesaplarında kırmızı halı pozlarından ilham alarak doğru duruşu bulmak için tüyolar..

Fotoğraf çekerken poz vermek çok zor olabiliyor! Peki ünlüler bunu nasıl bu kadar kolay yapıyor? Ünlüler kırmızı halı pozlarına bakınca bazı ortak duruşlar olduğunu gördük! Sanırsak bunun için önceden denemeler yapıyorlar. Ne olursa olsun poz vermeyi çok kolay hale getiren bu pozlar ile Instagram’daki yeni fotoğraflarınız için farklı duruşlar deneyebilirsiniz.

Ünlülerin stilistleri kıyafetleri ön plana çıkarmanın yolunun yıldızların verdiği pozlardan geçtiğini söylüyorlar. Dik durmanın, omuzları geride tutmanın ve özgüvenli olmanın kilit noktalar olduğunu vurgulayan stilistler, fotoğraflarda poz vermede ustalaşmanızı sağlayacak. Temel duruşları deneyerek uyguladığınız zaman kırmızı halı ünlülerinden farkınız kalmayacak! Aşağıda kırmızı halının en popüler pozlarını görebilirsiniz…

T-REX POZU

(Getty Images)

Fotoğraflarda elinizi nereye koyacağınızı şaşırıyorsanız bu T-Rex tarzı pozu deneyebilirsiniz! Kollarınızı bükerek ellerinizi ortada buluşturarak görünmez bir çanta tuttuğunuzu hayal edin. Olabildiğince rahat durmaya özen gösterin, bu poz takılarınızı öne çıkarmak için ideal!

BİR EL BELDE POZU

(Getty Images)

Bir kırmızı halı klasiği olan bu poz, daha iyi tarafınızı göstermeniz için ideal. Fotoğraflarda en iyi çıkan profilinizi seçin, omuzlarınızı geride tutun ve hafifçe bir elinizle belinize dokunun. Voila! Pozunuz hazır.

İKİ EL BELDE POZU

(Getty Images)

Bir el belde pozunun yanı sıra daha cesur olan iki el belde pozu ile daha iddialı bir duruş sergileyebilirsiniz. Bu pozu en özgüvenli hissettiğiniz ve parlamak istediğiniz anlara saklayın. Dik ve güvenli durmak bu tarzın kilit noktalarından biri. 

ARKADAN BAKIŞ ATMA POZU

(Getty Images)

Özellikle sırt dekolteli veya kuyruk detaylı elbiselerde tercih edilen bu poz, vücut hatlarınızı öne çıkarıyor. Bir ayağınızı öne attıktan sonra kıvrılarak kameraya arkadan bakın. Omuzdan attığınız bakışlar hem çekici hem de şık duracak!

ELLER CEPTE POZU

(Getty Images)

Tüm dünyanın elbiselerinizin cebi olduğunu bilmesini istiyorsanız bu pozu deneyin! Ellerinizle ne yapacağınızı bilmediğiniz zamanlarda tıpkı T-Rex pozu gibi ceplerinizi kullanabilirsiniz. Katıldığınızı davete giderken manikür yapmaya zamanınız olmadı mı? Hiç problem değil! Eller ceplere!

EL BACAKTA POZU

(Getty Images)

Eller belde pozunun biraz farklı versiyonu olan el bacakta pozunu farklı bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Bir ayağınızı öne atıp elinizi üst bacağınıza koyarak hem bacaklarınızı hem de kollarınızı uzatarak, boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz…

ANGELINA JOLIE BACAĞI POZU

(Getty Images)

2012 Oscar töreninde Angelina Jolie’den sonra popüler olan bu poz, bacak dekolteli elbiselerde harika görünüyor. Asi ve çekici bir tavır sergileyen bu pozu el belde pozu ile daha tarz hale getirebilirsiniz.