2020 ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİNİN MENÜSÜ %100 VEGAN OLACAK

Hollywood Yabancı Basın Birliği Perşembe günü yaptığı açıklamada, çevresel sürdürülebilirlik farkındalığını arttırmak adına Altın Küre törenindeki yemeğin %100 bitkisel olacağını duyurdu.

Altın Küre menüsünün %100 vegan olacağı haberi şu açıklama ile duyuruldu: "Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin genel odağı sürdürülebilirlik konusunun bir parçası olarak, seçimlerimizin çevreyi nasıl etkileyebileceği konusunda farkındalık yaratmak için Altın Küre ödül töreninde %100 bitkisel temelli bir yemek sunacak. Tüm ürünler ve sebzeler yerel ve sürdürülebilir kaynaklı olacak. Bu senenin su sponsoru Icelandic Glacial, kırmızı halıda ve içeride tören boyunca cam şişelerde su servis edecek böylece plastik atık olmayacak. Ayrıca Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin seçtiği bir organizasyona bağışta bulunacaklar."

Altın Küre tarihinde bu sene ilk defa sadece vegan seçeneklerin olduğu bir menü servis edilecek. Hollywood Reporter'ın haberine göre, bu vegan menüye son dakikada karar verilmiş çünkü Aralık ayına kadar menüde balık seçeneği varmış. Beverly Hilton'un baş şefi Matthew Morgan, "Menüde balık vardı. Sonra Hollywood Yabancı Basın Birliği ile bir araya geldik ve insanlara iyi bir mesaj vermek için bu değişikliği yapmaya karar verdik. Vegan olan ilk Altın Küre" dedi.

Vegan yemeklerine ek olarak, ödül töreni, etkinlikten tek kullanımlık plastiği ortadan kaldırarak sürdürülebilirliğe olan bağlılıklarını bir adım daha ileri götürüyor. 

Hollywood Yabancı Basın Birliği başkanı Lorenzo Soria, tüm bu değişikliklerin katılımcılara iklim krizini hatırlatmak amacıyla yapıldığını söyledi. Sonia E!'ye verdiği röportajda, "Tatil boyunca geçen seneyi düşündüm ve önümüzdeki on yılda o hataları yapmamalıyız dedim keni kendime. "İklim krizini göz ardı etmenin imkansız olduğunu ve meslektaşlarımız, arkadaşlarımız ile görüştükten sonra, daha iyi seçimler yapmak zorunda olduğumuzu hissettik. Tamamen vegan bir menü sunma kararımız Beverly Hilton'daki ortaklarımız tarafından hemen benimsendi ve bu kocaman bir sorunu çözmeye atılmış küçücük bir adım oldu. Icelandic Glacial ile misafirlerin susuzluğunu cam şişelerle gidermek, tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmak ve %100 bitki bazlı bir yemek sunmak için ortaklık kurarak, daha büyük bir etkiye sahip olabilecek küçük değişiklikler hakkında farkındalık yaratmayı umuyoruz. Ödül törenlerinin daha düzeltmesi gereken çok şeyi var ama hepimiz bu şekilde çok daha iyi kararlar verebiliriz" dedi.