2020’NİN EN ÇOK KAZANAN KADIN ÜNLÜLERİ

Bu yıl da ünlüler servetlerine servet kattılar!

Coronavirüs salgını ünlü dünyasını da etkiledi. Forbes’un haberine göre kollektif olarak ünlülerin kazançları $200 milyon düşüş yaşadı. Ancak tüm bunlara rağmen yine de servetlerine servet katmaya devam eden ünlüler, 2020 boyunca milyon dolarlar kazandılar. Her sene yılın en çok kazananlar listeleri hazırlayan Forbes, geçtiğimiz günlerde 2020’nin en çok kazanan 100 ünlüsünü açıkladı. 

$200 milyon düşüşe rağmen listedeki ünlüler 2020’de toplam olarak $6.1 milyar kazandılar! Bu sene Forbes listesinin ilk sırasında bir kadının yer alması hem şaşırtıcı hem de göz doldurucu oldu. Geçtiğimiz hafta Kylie Jenner hakkında çıkan ‘milyarder değil’ haberlerine rağmen Jenner, 2020’nin en çok kazanan ünlü ismi oldu. 

En çok kazananlar listesinde ilk sırada bir kadının yer almasına rağmen, listede yer alan ünlülerin çoğunun erkek olması dikkat çekti. Kanye West, $170 milyon kazancı ile ikinci sırada yer alırken, Roger Federer üçüncü, Cristiano Ronaldo dördüncü ve Lionel Messi beşinci sırada yer aldı. Listede Jenner’dan sonra yer alan bir diğer kadın isim ise 12. sırada Ellen DeGeneres oldu. 

Ünlü dünyasındaki cinsiyet eşitsizliği yayınlanan liste ile öne çıkarken, listedeki çeşitliliğin az olması da eleştirilen faktörler arasında yer aldı. Bu zor zamanlarda yine de kazanç elde etmeyi başaran ve Forbes’un ‘2020’nin En Çok Kazanan 100 İsmi’ listesinde yer alan kadın ünlüleri görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…