2021’DE PRENS PHILIP 100. YAŞINI KUTLAYACAK

Edinburgh Dükü, dünyada bir asır geçirmiş olacak!

2021, Prens Philip için çok önemli bir kilometre taşı olacak! Yeni yılda 100.

yaşını kutlayacak olan Prens Philip, beklediğimizin aksine oldukça sakin bir kutlama istiyor.

Kraliyet haberlerine göre, Haziran’daki doğum gününün abartılmasını istemeyen 99 yaşındaki Edinburgh Dükü, kutlamalar konusunda isteksiz olarak biliniyor. Buckingham Sarayındaki bir yardımcı The Telegraph’e yaptığı açıklamada, “Bir insan bir şeyi istemiyorsa bunu zorla yaptıramazsınız. Bu konuda bilindik biri varsa o da Edinburgh Dükü. Prens Philip emekli, geri çekilmiş durumda ve yeni yaşının büyük bir kutlama olmasını istemiyor. Onu suçlayamayız,” dedi. 

Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip (Getty Images)

10 Haziran’da dünyada bir asırı tamamlayacak olan Prens Philip için kutlamaların yeni yılın ilk gününden başlaması bekleniyor. Ancak Edinburgh Dükü Prens Philip’in isteklerine göre, bu kutlamalar çok daha kısa sürecek. Tüm bunlara rağmen Prens Philip’in kaçamayacağı bir gelenek var, o da 100 yaşını dolduran diğer tüm İngiliz vatandaşları gibi alacağı Majesteleri'nin tebrik telgrafı!COVID-19 önlemlerine ve yasaklarına göre Prens Philip’in 100. yaşı için özel bir kutlama planlayan Kraliyet Ailesinin düzenleyecekleri etkinliğe Meghan Markle ve Prens Harry’nin de katılması bekleniyor. 29 Mayıs 2021’de Hague’de Invictus Oyunları etkinliğine katılacak olan Prens Harry’nin hemen ardından Londra’ya seyahat etmesi öngörülüyor. 2021’de ailede ilk 100 yaşını dolduran kraliyet eşi olacak olan Prens Philip’in doğum günü kutlamaları arasında bir başka plan ise Royal Collection Hazinesi tarafından Buckingham Sarayında düzenlenecek olan bir fotoğraf sergisi. Buckingham Sarayının yaz dönemi açılışı için planlanan sergi, henüz kesin bir şekilde doğrulanmadı. 

Bu yılın başında 94. yaşını kutlayan Kraliçe II. Elizabeth, Londra’daki geleneksel ‘Trooping of Colour’ geçidi yerine Windsor Sarayında sosyal mesafeli bir tören tercih etmişti. Kutlamada az sayıda Galli Muhafızlar ve askeri bando takımı yer alsa da, törende sosyal mesafe kuralları etkili olmuştu. .