47 ÜNLÜNÜN KARANTİNA PAYLAŞIMI

Bu paylaşımlar izolasyonda yüzümüzü güldürdü…

Coronavirüs salgını dünyada birçok şehrin ve ülkenin sosyal izolasyon ve gönüllü karantina uygulamasına sebep oldu. Geniş takipçi kitlelerini ve ünlerini iyiye kullanan ünlüler, bu zor zamanlarda COVID-19 mücadelesi araştırmalarına ve salgından etkilenen ailelere yardım etmek için bir araya geldi. Canlı yayın konserler, Zoom performansları ve bağış etkinlikleri düzenleyen ünlüler, ellerindeki gücü dünyayı iyileştirmek için kullanıyorlar. 

Yardım kampanyalarının yanı sıra iptal olan mezuniyet törenleri sonucunda yeni mezunları özel bir video ile kutlayan Brad Pitt gibi Oprah Winfrey, LeBron James ve Matthew McConoughey gibi birçok ünlü de öğrencileri sevindirdiler. Salgın zamanında küçükleri unutmayan isimler arasında Dolly Parton da var! Çocuklara yayınlar üzerinden hikayeler okuyan Parton çalışan ailelerin çocuklarına destek olmayı hedefliyor. Bunun gibi birçok faaliyet ve kampanya başlatan ünlüleri aşağıda görebilirsiniz…

BRAD PITTMissouri Devlet Üniversitesi’nin mezuniyet töreni için özel bir mesaj yayınlayan Brad Pitt, yeni mezunlara ilham verici bir konuşma yaptı. Pazartesi günü Instagram hesapları üzerinden Pitt’in 2020 mezunlarına verdiği konuşmayı yayınlayan Missouri Devlet Üniversitesi, öğrencilerini sevindirdi. “Böyle zamanlarda bunu yapmak çok garip olmalı, ama bilin ki, sizin için umut ediyoruz. Bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için dileklerimiz sizinle,” diyen Brad. "Ve gelecekteki çabalarınızda size en iyisini diliyoruz. Başardınız, başardınız! Keyfini çıkarın, tekrar tebrikler ve büyük düşünün!” diye ekledi. 


EVA MENDES


İki çocuğu ile karantina sürecini Instagram üzerinden paylaşan Eva Mendes, son olarak yeni imajını paylaştı! “Onlar kazandı,” diyen Mendes, Esmeralda ve Amada adlı kızlarının boya kalemleri ile yüzünü çizdiklerini ima etti. 


BEYONCE

(Getty Images)

Coronavirüs salgını döneminde yapılan canlı yayınlarda sürpriz performansları ile hayranlarını sevindiren Beyonce, COVID-19 mücadelesi için $6 milyon bağışladı. Twitter kurucusu Jack Dorsey ile bir araya gelen Beyonce, birçok vakıf için bağış topladı. 


SOPHIE TURNER VE JOE JONAS

Sophie Turner Instagram Hikayesi (@sophiet)

Karantinada yapabilecek şeyleri tüketen Sophie Turner, eşi Joe Jonas’a makyaj yapmaya karar verdi! Joe Jonas’a mor göz farı, allık, kontür ve aydınlatıcı uygulayan Turner, eşinin fotoğrafını Instagram hikayesinden “Sonunda makyaj yapmama izin verdi,” diyerek paylaştı. 


GEORGE VE AMAL CLOONEY

(Getty Images)

Deadline’ın haberine göre COVID-19 mücadelesi için $1 milyonun üzerinde bağış yapan George ve Amal Clooney çifti, Lübnan Yemek Bankası ve İtalya’da birçok vakıfa yardım etti. 


GWYNETH PALTROW


Karantina sürecinde doğum günü kutlamak biraz üzücü olabilir… Ancak Gwyneth Paltrow, Chris Martin ile evliliklerinden olan Moses’ın 14. Doğum günü için sosyal mesafe kurallarına uyan bir araba geçidi partisi düzenledi. 


OLIVIA WILDE

Daha önce ekranda doktor ve hemşireleri canlandıran oyuncu arkadaşlarını bir araya getiren Olivia Wilde, gerçek sağlık çalışanlarına teşekkür etmek için bir video paylaştı. 


BRITNEY SPEARS

‘Hit Me Baby One More Time’ şarkısının sözlerini sosyal izolasyona uygun bir şekilde değiştiren Spears, “My loneliness is killing me,” (Yalnızlığım beni öldürüyor) sözlerini “My loneliness is saving me,” (Yalnızlığım beni kurtarıyor) olarak değiştirerek sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 

COURTENEY COX VE JENNIFER ANISTON

‘Friends’ dizisi arkadaşı Courteney Cox’un TikTok challenge’ını izleyen Jennifer Aniston, tepkisini Instagram’dan paylaştı. ‘Savage’ dansı TikTok challenge’ını deneyen Cox, bebek ve erkek filtreli versiyonları ile iki farklı video paylaştı. Bunu gören Aniston, “Gülmekten öleceğim,” diyerek fotoğrafa yorum yaptı. 


VICTORIA BECKHAM

Victoria Beckham Instagram Hikayesi (@victoriabeckham)

Instagram’da saçını kazıdığını paylaşan David Beckham’dan birkaç gün sonra Victoria Beckham saç stili konusunda uzmanlığını sergiledi. Instagram hikayelerinden oğulları Cruz’un saçını sarıya ve Romeo’nun saçını pembeye boyadığını paylaşan Beckham, daha sonra birlikte batik desenli tişörtler boyadılar. 


DWAYNE JOHNSON

“Evde barınıyoruz, babanın duş öncesi ritüeli,” diyerek kızı Tia ile bir el yıkama rutini videosu paylaşan Johnson, kızının sürekli kendisinden Disney Moana filminin şarkısını söylemesini istediğini ekledi. “Birkaç hafta önce şarkının rap kısmının küçükleriniz ile beraber el yıkamak ve eğlenmek için muhteşem olduğuna karar verdik,” diyen Johnson’un yayınladığı videoda kızı Tia babasının konuşmasını “Şarkıyı bana ver,” diyerek bölüyor. 


DOLLY PARTON

Nashville Üniversitesinin COVID-19 araştırma eforlarına $1 milyon bağışlayan Dolly Parton, aynı zamanda çocuklar için hikayeler okumaya başladı. 2 Nisan’da ‘Dolly ile Okuma’ serilerini başlatan Parton, önümüzdeki 10 hafta boyunca Perşembe günleri çocuklara hikayeler okuyacak. 


DAKOTA JOHNSON VE CHRIS MARTIN

Hayranlarına nasıl el yıkamaları gerektiğini gösteren Dakota Johnson, Olivia Wilde’ın Instagram hesabında paylaşılan bir videoda Chris Martin ile beraber el yıkama rutinlerini anlattı. 


JUSTIN TIMBERLAKE

Eşi Jessica Biel ile sosyal izolasyon günlerini paylaşan Justin Timberlake, karlı bir dağ ın fotoğrafını paylaştı. “Burada ailemle sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz ve burada çok fazla ağaç var,” yazan Timberlake, “Umarım hepiniz sağlıklı ve güvenlisinizdir. Bu çılgın zamanlarda birbirimize destek olmalıyız. Şu sıralar ne kadar kaos ve karmaşa olsa da yardım etmek için birçok iyi sebep var,” diye ekledi. 


KENDALL JENNER

Daha önce görülmeyen fotoğraflar paylaşan Kendall Jenner, fotogalerisinde olan fotoğrafları bir seri halinde Instagram’a koydu. Jenner; Gigi Hadid, Tyler the Creator ve Yung Taco gibi isimlerin yer aldığı fotoğrafları, “Arkadaşlarımı özledim. Ne kadar erken karantina kurallarına uyarsak o kadar erken sevdiklerimize kavuşabiliriz,” diyerek paylaştı. 


GIGI HADID

Zayn Malik ile yüz maskesi yaptığı ve ata bindiği eski fotoğraflarını paylaşan Gigi Hadid, fotogalerisindeki fotoğrafları kullanan ünlüler arasında!


SELENA GOMEZ

Karantina süreci sebebiyle arkadaşlarını özleyen Gomez, Julia Michaels ve Justin Tranter’ın fotoğraflarını, “Yaratıcı olduğumuz ve dans ettiğimiz geceleri özlüyorum,” diyerek paylaştı. 


CARDI B

Uyarı: Bunu evde denemeyin! Cardi B karantinada kendini Jenga ile oyalamak yerine çok farklı bir yöntem deniyor. 


JENNIFER LOPEZ

Restoranlara gitmek opsiyonlar arasında olmadığı için Jennifer Lopez, oğlunun yemek ve servis konusundaki hünerlerini kullanıyor!


ANTHONY HOPKINS

Evde karantinada olan Anthony Hopkins, kedisi Niblo ile piyano çaldığı bir video paylaştı. 


KATE MIDDLETON VE PRENS WILLIAM

Manchester saldırısının ardından kurulan ‘National Emergencies Trust’ organizasyonu hakkında bilgi veren Kate Middleton ve Prens William, takipçilerinin COVID-19 mücadelesine katılmalarını istediler. 


MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY

Londra’daki son resmi Kraliyet görevlerine katılan Meghan Markle ve Prens Harry, kısa bir süre sonra Instagram hesapları üzerinden takipçilerini COVID-19 mücadelesinde ihtiyacı olan ailelere yardım etmeye çağırdılar. 


JUSTIN VE HAILEY BIEBER

Evlerinde sosyal izolasyonda olan Justin ve Hailey Bieber, TikTok’ta dans videoları çeken ünlüler arasına katıldılar. Viral dans challenge’larını deneyen ünlü çift, pijamaları ile birçok dans videosu paylaştılar. 


JENNA DEWAN


Kısa bir süre önce ikinci bebeğini kucağına alan Jenna Dewan, karantina stilini takipçileri ile paylaştı. “Sen iyi bir annesin!” yazılı tişörtünü “Her gün karantina şıklığı,” diyerek paylaşan Dewan, kendi anneliğini esprili bir şekilde övdü. 


BLAKE LIVELY VE RYAN REYNOLDS


Ryan Reynolds


Feeding America ve Food Banks Canada kurumlarına $1 milyon bağışladıklarını söyleyen Lively ve Reynolds, “Sosyal izolasyon yapmaya imkanı olmayanlar için sosyal mesafemizi korurken iletişimde olabiliriz. Hepimiz birbirimiz için bir şeyler yapabiliriz, bu sadece evde kalarak bile olabilir,” dediler. Aynı zamanda New York’taki Elmhurst, NYU Hastanesi, Mount Sinai ve Northern Westchester gibi hastanelerin her birine $100,000 bağışta bulunan Reynolds ve Lively hayranlarından da destek istediler. 


LADY GAGA

Lady Gaga, Coronavirüs salgını sonrasında sosyal izolasyondaki zamanını üç köpeği ile çektiği bir fotoğraf ile paylaştı. 


ARIANA GRANDE

Ariana Grande Instagram Hikayesi (@arianagrande)

Mart ayında Opportunity Fund, Feeding America, Dünya Sağlık Örgütü ve İtalyan Kızıl Haç vakıflarına bağışta bulunduğunu söyleyen Ariana Grande, Instagram üzerinden hayranlarına da bağış yapmaları için çağrıda bulundu. 


TAYLOR SWIFT

Karantina sürecinde kedilerinin resmini paylaşan Taylor Swift, 128 milyonun üzerinde takipçisine kedisi Meredith gibi olmalarını söyleyerek espri yaptı. 


PRIYANKA CHOPRA

Ailesi ve yeni köpekleri Gino ile beraber Los Angeles’taki evlerinde izolasyonda olan Priyanka Chopra’nın eşi Nick Jonas da Jonas Brothers Las Vegas turnesinin iptal olduğunu duyurdu. 


NAOMI CAMPBELL

Coronavirüs salgınında seyahat etmek zorunda kalan Naomi Campbell, aldığı tedbirler ile dikkat çekmişti. Geçtiğimiz günlerde kişisel karantina süresinden bir mesaj paylaşan Campbell, “Son günlerde zamanımı evde sevdiklerim ile beraber izolasyonda geçiriyorum. Yemek yaptım, temizlik yaptım, insanlarla telefonda konuştum, alışveriş yaptım, okudum, uyudum, müzik dinledim ve biraz temiz hava için yürüdüm. Her gün, en basit şeyleri hatırlıyorum. Hayatımdaki en küçük mutluluklardan zevk alıyorum. Kalbimizi ve zihinlerimizi eğitmeyi öğrenmeliyiz ve her an için şükretmeliyiz” dedi.


KOURTNEY KARDASHIAN

Kourtney Kardashian, en küçük oğlu Reign’in bir videosunu paylaşarak, “Evet, hala dün geceki pijamalarımızlayız ve saçımızı taramadık ama önemli şeylerle meşgulduk; meditasyon, kitap okumak, film izlemek, yemek yapmak, mutfakta dans etmek, kostümler giymek ve en önemlisi yavaşlayıp birlikte zaman geçirmek. Oğlum nasıl böyle şeyleri nasıl buluyor? Ona, hiç kimseye benzemeyen büyülü bir kalbi olduğunu söyledim. Reign ve ben hepinizin kendinize ve çevrenizdekilere dikkat ettiğini umuyoruz,” dedi. 


JARED LETO

Jared Leto, dünyanın Corona Virüs salgını kabusunu çok sonradan öğrendi! Nasıl mı? 12 gün boyunca çölde bir sessizlik terapisinde olan Leto, tamamen izole olduklarını ve dış dünyayla iletişimleri olmadığını söyledi. “Telefonumuz yoktu, iletişimiz yoktu. Dış dünyada ne olduğundan haberimiz yoktu. Dün bambaşka bir dünyaya geldim. Tamamen değişmiş bir dünyaya. Bu inanılmaz bir şey. Arkadaşlarımdan ve ailemden olanlar hakkında mesajlar alıyorum. Umarım hepiniz iyisinizdir. Hepinize pozitif enerji yolluyorum. İçeride kalın. Güvende kalın,” diyen Leto, şaşkınlığını Instagram sayfasından paylaştı.


BELLA HADID


Koşuşturmalı bir moda ayını tamamlayan Bella Hadid, genç takipçilerinin sorumlu olmasını istedi. “Nazik olun, saygılı olun ve farkında olun. Sağlıklı ve genç insanlar olarak, sosyal izolasyon sadece sizin için değil. Bencil olma zamanı değil. Düşünceli ve bağışıklık sistemi güçlü olmayanlar için farkında olma zamanı. Bu zamanı ciddiye alarak virüsün yayılmasını yavaşlatmamız gerekiyor. Bence aşırı tepki vermek az tepki vermekten daha iyi. Moralinizi yüksek tutun ve başkaları için düşünceli olun. İhtiyacınız olan şeyleri alın ama açgözlü olmayın. Marketteyseniz ve yaşlı bir kadınla tuvalet kağıdı üzerine kavga ediyorsanız, sizde bir sorun var, hatalarınız ve problemi düzeltmek için bir şey yapmıyorsunuz. Sevgiyle dünyayı iyileştireceğiz, yavaş ama emin adımlarla. Hala çalışan insanlara teşekkür ediyorum ve onları düşünüyorum. Güvenli olun ve saygılı olun, sizi seviyorum,” diyen Bella Hadid, sevginin iyileştirici gücünü hatırlattı.


EMILY RATAJKOWSKI

Emily Ratajkowski, eşi Sebastian Bear-McClard ve köpeği Colombo ile bir fotoğraf paylaştı. “Love Is Blind’ı yeni bitirdik, iki donmuş pizza yedik, yataktan aramalar yaptık ve selfiler çektik. Evden çalışmanın birinci günü. Bu arada Colombus önümüzdeki hafta 1 yaşında olacak ve nasıl kutlamamız konusunda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz,” diyen Ratajkowski, sosyal izolasyon günlüğünü takipçileri ile paylaştı. 


JIMMY FALLON

Jimmy Fallon, ‘Late Night’ şovunu sürdürmese de esprilerini Instagram hesabına taşıdı. Elleri yıkama hakkında bir şarkı besteleyen Fallon, paylaştığı videoda kızlarını da gösterdi.


KRISTEN BELL

Kristen Bell, çocukları ile evde yaptığı bir boyama çalışmasını Instagram hesabından paylaştı. “Eğriyi düzleştireceğiz!” diyen Bell, sosyal izolasyonun virüsün yayılmasını önlemesi grafiğine dikkat çekti. 


ELLEN DEGENERES

‘Ellen DeGeneres Show’ serisine ara veren DeGeneres, kendini evinde izolasyona çekti. Harry Styles tişörtü giyerken bir video paylaşan Ellen DeGeneres’ın, 4000 parçalık bir puzzle yaptığı görüldü. 


ROSIE HUNTINGTON-WHITELEY

Takipçilerine ellerini yıkamaları gerektiğini hatırlatan Whiteley, “Bunu daha önce duydunuz. Ellerinizi en az 20 saniye yıkayın, en az %60 alkolü olan bir el dezenfektanı kullanın ve ağzınıza, burnunuza ve gözlerinize dokunmayın,” dedi. 


HILARY DUFF

Kişisel izolasyonunun 5. Gününde olduğunu söyleyen Hilary Duff, hayranlarını güncellemeye devam ediyor.