50’Lİ YAŞLARIN YENİ 30’LAR OLDUĞUNU KANITLAYAN 15 ÜNLÜ

Yaş almak başarının önüne geçmiyor!

Kadınların kariyeri ve güzelliğinin bir son kullanma tarihi olduğu klişesi artık yok! Bir zamanlar Hollywood ve moda sektöründe 35 yaşını geçen kadınlar gölgelere itilirken, artık böyle bir gerçek yok. Son yıllarda birçok sektörden kadın, haklarını protesto etmenin yanı sıra yaşları 30’u geçmesine rağmen imza attıkları başarılar ile tüm basmakalıpları yıktılar. 

2019/2020 senelerinde 50. yaşını kutlayan Jennifer Aniston, Jennifer Lopez, Renee Zellweger ve Mariah Carey gibi ünlüler belki de kariyerlerindeki en önemli yılı 50’li yaşlarında yaşadılar. Aldıkları ödüller ve imza attıkları başarılar ile sektörlerinde öncü olan kadınlar doğru bilinen yanlışları değiştiriyorlar. 

Tıpkı Hollywood’da olduğu gibi birçok sektörde kadınların belirli bir yaştan sonra başarılı olamayacağına inanılıyor. Kadın hareketlerinin artması ile beraber bu düşünce hemen hemen her sektörde cinsiyetler arası eşitlik ile önlenmeye çalışıyor. Gençlere ve yaşıtlarına öncülük eden 50’li yaşlardaki yıldızlar, yaş alma konusundaki tüm korkularınızı yerle bir etmeye geliyor! Kariyerlerinde durmak bilmeyen yıldızları görmek için fotogaleriyi inceleyebilirsiniz…