ADELE’DEN INSTAGRAM ŞİFRESİ NEDEN ALINDI?

Adele, şu anda resmi Instagram hesabının şifresine sahip olmadığını itiraf etti.

Adele Instagram Live'da hayranlarıyla eğlenceli bir sohbet yaptı; ancak yakın zamanda bunu tekrar yapmayı planlamıyor. Şarkıcı, makyaj ve güzellik vlogger'ı NikkieTutorials’a katıldığı son videoda, Instagram canlı yayın deneyimini sevmediğini ve zaten hesabının şifresine bile sahip olmadığını itiraf etti.

Adele, geçen yılki gönderilerinden biriyle tartışmalara neden olduktan sonra yönetim ekibinin Instagram şifresini ondan aldıklarını açıkladı. Şarkıcı, sarhoş olursa veya sinirlenirse ne paylaşacağı konusunda endişelendiği için ekibinin geçen yıldan sonra şifreyi ona vermediğini itiraf etti.

33 yaşındaki müzik yıldızı, YouTube makyaj yıldızı Nikkie de Jager'e, karantina sırasında arkadaşlarıyla görüşmesi için sosyal medya hesaplarına erişmesine izin verildiğini; yaptığı bir paylaşımdan sonra hesabına erişme ayrıcalığının iptal edildiğini söyledi.

“Covid'de şifremi almama izin verdiler. Daha önce sosyal medyalarım için şifrelere sahip olmama asla izin verilmedi” dedi, doğrudan mesajlarını okuyup okumadığı sorulduğunda. "Aslında oldukça iyi bilinen bir gerçek… Covid sırasında internet herkesin moralini yüksek tuttu!" Adele, resmi sosyal medya hesabı giriş bilgilerini aldığında, "Gerçek arkadaşlarımla komik şeyler paylaşırdım” dedi.

“Oh, herkese cevap vermeye devam ettiğin için mi?” diye Nikkie sordu ve Adele yanıt verdi: "Hayır hayır, sanırım sadece sarhoş olursam ya da sinirlenirsem endişelendiler. Gerçekten birine cevap vermekle ilgili değil, daha çok genel düşüncelerimi göndermekle ilgili. Sonra birçok insanın bildiği bir fotoğraf yayınladım. Kendim paylaştığım tek fotoğraf bu… Ve sonra yine şifremi benden aldılar.”

Adele görünüşe göre, geçen Eylül ayında Notting Hill Karnavalı’nı kutlamak için Jamaika bayrağı bikini üstü ve bantu düğümlü saçlarıyla paylaştığı bir fotoğrafa atıfta bulunuyordu. Bantu düğümlü saç modelinin genellikle yalnızca Afrika kökenli kadınların kullandığı göz önüne alındığında, fotoğraf kültürel ödenek iddialarına yol açtı.


Adele,  daha sonra verdiği bir röportajda, geriye dönüp bakıldığında, tepkinin neden oluştuğunu anladığını söyledi. Hatalarından ders çıkarmak için fotoğrafı sayfasından silmediğini söyledi. “Ama onu kaldırırsam, hiç olmamış gibi davranmamış olurum.”

Bantu düğümlerinin sadece bir saç modeli olmadığını öğrendiğini söylemeye devam etti. Aslında, belirli saç tipleri için işlevsel ve kozmetik bir amaca hizmet ediyorlar. Beyaz kadınlar için iyi bir nedenden dolayı yeni olduklarına dair talihsiz bir keşifte bulundu. “Aslında Afro saçlarımı korumak için bir saç modeli kullanıyordum. Bu mahvetti, açıkçası ”dedi.

Nikkie daha sonra Adele'e tekrar Instagram Live'a gidip gitmeyeceğini sordu. Adele cevap vermekte tereddüt etmedi. "Hayır, çünkü onu nasıl kullanacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu... Bunu bir daha asla yapmam" diye espri yaptı. "Bütün bu yaygaranın ne hakkında olduğunu anlamıyorum. Hiç zevk almadım. Yani yaparken keyif aldım ama sonrası öyle değildi.”