ADELE’İN YENİ ALBÜMÜ ’30’ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Yıllar sonra bir Adele albümü dinleyebileceğiz!

Haftanızı aydınlatacak bir haber duymak isterseniz, ‘Adele’ kelimesini duymanız yeterli! Bundan daha iyi bir haber, Rihanna’nın yeni bir albüm çıkarması olurdu. 17 Kasım’da Instagram sayfasından bir video yayınlayan Adele, yeni albümünden ‘To Be Loved’ adlı şarkısını seslendirdi. Daha önce de ‘I Drink Wine,’ ‘Hold On’ ve ‘Love Is a Game’ adlı şarkılarını söyleyen Adele’in yeni albümü sonunda çıktı!2 Kasım’daki açıklamaya göre Adele’in yeni albümünde 12 şarkı ve 3 bonus şarkı var:

1. Strangers by Nature
2. Easy on Me
3. My Little Love
4. Cry Your Heart Out
5. Oh My God
6. Can I Get It
7. I Drink Wine
8. All Night Parking (With Erroll Garner) Interlude
9. Woman Like Me
10. Hold On
11. To Be Loved
12. Love Is a Game

13. Wild Wild West
14. Can’t Be Together
15. Easy on Me (With Chris Stapleton)Geçtiğimiz ay yeni albümünün 19 Kasım’da yayınlanacağını duyuran Adele, ‘Easy On Me’ adlı single şarkısını ve videosunu Youtube üzerinden paylaşmıştı. 


’30’ adlı yeni albümünden ikinci ‘Hold On’ adlı ikinci single şarkısını da yayınlayan Adele’in alıştığımız klasik ve duygusal melodileri geri döndü. ‘Hold On’ şarkısında kişisel deneyimlerinden ilham alan Adele, anksiyete ile yaşamanın zorluklarını anlatıyor. 20 Ekim’de ise albümündeki farklı bir şarkıya dikkat çeken Adele, bu şarkıda panik atak yaşadığı dönemde arkadaşına bıraktığı bir ses kaydını da kullandı. ‘Carrie & Tommy’ adlı radyo programında konuşan Adele, eski eşi Simon Konecki’den boşanma sürecinde birçok anksiyete atakları yaşadığını itiraf etti. “Şarkı oğlum hakkında,” diyen Adele, “Gerçekten çok korkuyordum. Anksiyete atağım başlamıştı, beni sakinleştirmesi için en yakın arkadaşımı aramıştım ama telefonu açmadı. Bu şarkının geri kalanında oğlum hakkında konuşuyorum ve onu uyuttuktan sonra kendimi cesur ve güçlü olmaya zorlamıyorum,” diyen Adele, aynı zamanda yeni albümü üzerinde yaklaşık 3 senedir çalıştığını söyledi. “Duygularımı yeniden keşfettim,” diyen Adele, “Gerçekten hayatımda hiç bu kadar huzurlu hissettiğim bir noktada olmamıştım” diye ekledi. Twitter üzerinden yeni albümü için bir paylaşım yapan Adele, “Hayatımın en zorlu zamanlarından birinde bu albüm beni ayakta tuttu,” diyerek albümünün bu süreçteki en yakın arkadaşı olduğunu, şarkılarının kendisine en iyi tavsiyeleri verdiğini ve gece gündüz bu albüm ile yaşadığını anlattı. Ekim ayının başında dünyanın birçok noktasında ’30’ yazılı billboardlar ile sürpriz yapan Adele, yeni single’ını çıkarmadan önce heyecanla bekleyen hayranlarına ipuçları vermişti. ‘Easy On Me’ şarkısının siyah beyaz müzik videosunu yayınlayan Adele’i duygusal bir araba yolculuğunda görmüştük. Birkaç ay önce yakın arkadaşı Adele’in yeni albümü hakkında konuşan program sunucusu Alan Carr, “Bazı şarkıları duydum. Tanrım, gerçekten inanılmaz. Hepsi harika,” demişti. Twitter sayfasındaki dokuz aylık sessizliğin ardından sosyal medya platformlarını albümünün renkleri ile kaplayan Adele, ’30’ adlı albümünün yankılarını vermeye başlamıştı. 

Paris’teki Eyfel Kulesi’nde, Roma’daki Collosseum’da, Berlin’deki Brandenburg Gate’de, Amsterdam’daki Nemo Müzesi’nde ve New York’taki Empire State binasında gizemli ’30’ yazılı yansımalar yapan Adele, yeni albümünü tüm dünyada duyurdu diyebiliriz. Şarkılarına çalışmaya başladığı yaşlardan ilham alarak albüm isimleri geliştiren Adele, daha önce 2008’de ’19’ adlı bir albüm, 2011’de ’21’ adlı bir albüm ve 2015’te ’25’ adlı bir albüm çıkarmıştı. 2019’da dördüncü albümünün ’30’ adını alacağını söyleyen Adele, sonunda heyecanla beklediğimiz albümü ile karşımızda!

30 yaşında eski eşi Simon Konecki’den resmi olarak boşanan Adele’den tahmin edebileceğiniz üzere kalp kırıklıklarına yoğunlaşan şarkı sözleri görüyoruz. Dünya çapında başarılar elde eden Adele, sadece üç albümü ile 120 milyon satış yapmış, 15 Grammy ve 9 Brit Ödülü kazanmıştı… Bu senenin müzik ödülleri sezonunda hangi ismin dikkat çekeceğini söylememize gerek yok sanırız…

Etİketler