ADELE’İN YENİ ALBÜMÜ ÇOK YAKINDA ÇIKIYOR

Ayrılık playlist’inizde yer açın, kalp kırıklıkları kraliçesi geri dönüyor!

Aşk acısının, kalp kırıklığının ve ayrılıkların sesi geri dönüyor… Neredeyse altı sene sonra yeni müzikleri ile çalma listelerimize geri dönmeye hazırlanan Adele, geçtiğimiz senelerde kendine odaklanarak müzik sektöründen uzak kalmıştı. E! News’un haberine göre çok yakın bir süre sonra yeni albümü ile karşımızda olacak olan Adele, son ayları stüdyo kayıtlarında geçirdi. Dünyanın yeni şarkılarını duyacağı için çok heyecanlı olduğu söylenen Adele’in yeni müzikleri eski eşi Simon Konecki ile boşanma sürecini konu alacak. 2019’dan beri Konecki ile ayrı yaşayan ve geçtiğimiz Mart ayında resmen boşanan Adele’in ayrılık sürecini ve kendini yeniden bulmasını şarkılarında dinleyeceğiz. Yeni albüm hakkında düşüncelerini paylaşan Adele’in yakın arkadaşı İngiliz sunucu Alan Carr, “Albümdeki bazı şarkıları duydum. Gerçekten inanılmazlar. Bu ses eski bir arkadaş gibi. Çünkü çalma listelerinde Adele’e benzeyen sanatçılar duyuyoruz ve ‘Aah tıpkı Adele gibi,’ diye düşünüyoruz. Ve yeniden Adele’in sesini duymak, ‘Hayır, kesinlikle bir tane Adele’ var diye düşündürüyor,” dedi. 

Yeni müziklerine ara verdiği gibi gözlerden uzak yaşayan Adele, sosyal medyada da sessizliğini koruyordu. En son birkaç gün önce sosyal medyadan 2017 Grenfell Tower yangını kurbanları için sessizliğini bozan Adele, “Mücadelenize devam etmek için bunca sene acınızı bir kenara koyduğunuz için size minnet duyuyorum. Yaşadığınız kişisel zorlukları hayal bile edemiyorum. Umarım önümüzdeki sene bu zamanlarda ihtiyacınız olan cevaplara sahip oluruz ve birlikte derin bir nefes alabiliriz,” yazmıştı. 


Ekim 2020’de ‘Saturday Night Live’ şovunun sunucusu olan Adele, Amerika’daki kariyerinden bahsederek, “Sadece bu programı içtenlikle sevmiyorum ama bu şov 12 çok uzun sene önce Amerika’daki kariyerimde patlama yaşatmıştı,” demişti. Program sırasında albüm çalışmaları hakkında da konuşan Adele, “Albümüm henüz bitmedi ama iki türlü de korkuyorum. Çalışmak yerine olanları izlemeyi tercih ederim,” demişti. ’25’ adındaki son albümünü 2015’te çıkaran Adele, ‘Hello’ şarkısı ile çalma listelerine hükmetmiş ve 2015’in en çok satan albümüne imza atmıştı.