ALICIA KEYS NEDEN İKİNCİ ÇOCUĞA KARAR VERDİĞİNİ AÇIKLADI

Alicia Keys, kürtaj ve üreme sağlığı hakları hakkında da konuştu...

Alicia Keys "More Myself" adlı kitabında bahsettiği, 2014 yılındaki ikinci hamileliğinde dört ay içinde hamileliğine devam edip etmeyeceğine karar verme konusundaki kişisel mücadelesi hakkında konuştu. 2010 yılında yapımcı ve rapçi Swizz Beatz ile evlenen başarılı şarkıcı, bir çocuk annesiydi ve altıncı stüdyo albümü üzerinde çalıştığı için başka bir çocuk sahibi olma sorumluluğunu üstlenmeye hazır değildi.

Alicia, People'a verdiği röportajda "Bunun için hazır değildim, bunu doktora da söyledim. Bu, olabilecek en kötü zamanlama. Bir sonraki albümüm üzerinde çalışıyorum. Kocam Harvard Business School'a yeni girdi ve ben bu aralar çok içiyorum. Doktorun ofisinden çok üzgün çıktım." dedi.

Alicia Keys o yıl ağırlıkla kariyerine odaklanmayı planladığını ve bu beklenmedik hamileliliği gerçekten isteyip istemediği konusunda kararsız kaldığını söyledi. "Yarattığım müzik her şeyden daha önemli ve acilmiş gibi hissettim. Bebeği doğurmayı seçersem, albümün çıkmasını en az bir yıl kadar ertelemek zorunda kalacaktım."

Alicia, bir stüdyo kaydı sırasında o ve kocasının üzerinde çalıştığı bir şarkıyı dinlerken aydınlanma yaşadığını söyledi. "Seçim yapma mücadelesi verirken, bir akşam stüdyoya girdim ve Swizz ve benim yazdığım bir şarkı olan 'More Than We Know'u dinlemeye başladım. Şarkının sözleri, hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını nasıl yapabileceğimizle ilgili. Gözlerim yaşla doldu. Bu güzel çocuğun potansiyelini, başkalarının hayatına hayal edemeyeceğim şekilde dokunabilecek bu ışığı nasıl alabilirim? Benim için şarkı, hamileliğe devam etmem için güçlü bir mesajdı."


Alicia ve Swizz Aralık ayında ikinci oğlu Genesis'i dünyaya getirdi. O zamandan beri Alicia, annesinin de kendisine hamileyken kürtaj olmayı düşündüğünü söyledi. Nihayetinde, annesi hamileliği sürdürmeye ve babasıyla kısa bir ilişkiden sonra Alicia'yı kendi başına büyütmeye karar verdi. Alicia, "Bunu yazana kadar fark etmemiştim, inanılmaz- o beni seçti. Buraya ne yapmak için getirildiğimi nereden bilebilirdi? Bir şekilde paraleliz, ama bunu bilmiyordum bile."

Etİketler