ALTERNATİF HOLLYWOOD TARİHİ

‘Hollywood’ dizisinin ilk fragmanı yayınlandı!

Ryan Murphy yeni bir Netflix dizisi ile karşımızda ve bu sefer bizi hayal dünyasına götürüyor. Murphy’nin üçüncü yapımı olan ‘Hollywood’ adlı yeni dizi, izleyenleri Hollywood’un altın çağlarına götürüyor. Eklektik bir karakter grubu, spot ışığında yer kazanmaya çalışırken bir araya geliyorlar. Katı bir sisteme karşı mücadele eden karakterler; tarih, ırk, cinsiyet ve cinselliğe karşı önyargılar ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Şaşırtıcı derecede umutlu bir bakış açısıyla Hollywood, “Bugün sektörü yöneten aynı önyargılar kaldırılsaydı, endüstri nasıl görünürdü?” sorusunu cevaplayan seri tarihe farklı bir bakış açısı sunuyor. 

Tarihle biraz oynayan yeni seride kurgu ve gerçek karakterler yer alıyor. Jack Castello’yu David Corenswet, Raymond Ansley’i Darren Criss, Archie Coleman’i Jeremy Pope, Camille Washington’u Laura Harrier, Claire Wood’u Samara Weaving, Ernie’yi Dylan McDermott, Ellen Kincaid’i Holland Taylor, Avis Amberg’i Patti LuPone, Henry Wilson’u Jim Parsons, Rock Hudson’u Jake Picking, Hattie McDaniel’ı Queen Latifah ve Anna May Wong’u Michelle Krusiec canlandırıyor. 

Yıldız dolu kadrosu ve ilgi çekici hikayesi ile şimdiden hayranların beğenisini toplayan ‘Hollywood’ serisinin yapımcılığını Ryan Murphy ile beraber Ian Brennan üstleniyor. 1 Mayıs’ta Netflix’te gösterime girecek olan dizinin ilk fragmanını aşağıda görebilirsiniz.