AMANDA SEYFRIED 'TUHAF' PANİK ATAKLARINI ANLATTI

Ve çok daha fazlasını...

Pazar Günü Willie Geist’ın ‘Today Show’ programına katılan Amanda Seyfried “tuhaf” panik ataklarını anlattı. “Yaşam ve ölüm gibi hissettiriyor” diyen Seyfried, “Panik ataklar zaten tam olarak da böyle bir şey” diye ekledi. Birçok ünlü gibi mental sağlık sorunlarını açıkça konuşma taraftarı olan Seyfried, “Vücudunuz direkt savaş ya da kaçma moduna başlıyor. Endorfin hücumu ve panik ataktan sonra meydana gelen düşüş çok büyük. Kendinizi çok rahatlamış hissediyorsunuz ve vücudunuz bir şekilde iyileşiyor. Çok tuhaf çünkü fizyolojik, ama kafanızda başlıyor” dedi. Panik atakların asla gitmediğini ekleyen Seyfried, bununla yaşamayı öğrendiğini söyledi. 


Aynı zamanda ‘Mank’ filmindeki Marion Davies rolü ile aldığı Oscar ödül adaylığı hakkında konuşan Seyfried, haberi annesinden öğrendiğini söyledi. Annesinin kendisini uyandırarak mutlu haberi verdiğini söyleyen Seyfried, “Hala gerçekmiş gibi gelmiyor. Bu bir tanıma, hiç beklemediğim bir başarı. Bunun için asla umutsuz olmadım. Bunu kutlayacağım. Oscar’lara bir aday olarak gidiyorum!” dedi. 


Eşi Thomas Sadoski ve iki çocukları ile birlikte New York’un biraz dışında bir çiftlikte yaşayan Seyfried, eğlence sektöründen uzakta yaşımanın “çok bilinçli” bir karar olduğunu söyledi. “Her zaman bir çiftlikte yaşamak istedim. Her zaman orada olacağına güvenebileceğim bir yerde topraklanmış hissetmeye ihtiyacım var” diyen Seyfried, “Sürekli daha fazla hayvan sahipleniyoruz. Onlar için yerimiz olduğu müddetçe kendimizi başka bir keçiyle bulmaya devam edeceğiz.” diye ekledi. 

Son olarak Hollywood’daki erişilemez olma ve şöhretin etkilerinin altını çizen Seyfried, “Normal olduğum ile insanları etkilemek için o kadar çok mücadele ettim ki. Beni yatakta kahvaltıyla uyandıran biri ve şoförüm yok. Ve yeni biriyle tanıştığımda, benimle konuşabileceklerini anlamaları için çok çabalıyorum. Herkes gibi iletişim kurmak istiyorum çünkü ben de herkes gibiyim.” dedi.