Amanda Seyfrıed'le dünden bugüne

Aktrisin stil evrimi

Amanda Seyfried hız kesmiyor. Les Miserables'dan hemen sonra Lovelace'la karşımıza çıkan Seyfried'in kırmızı halı yolculuğuna göz atıyoruz.

İlk kez Lindsay Lohan ve Rachel McAdams'ın da rol aldığı Mean Girls'te karşımıza çıkan Amanda Seyfried, o dönem kırmızı halıda bile kot ve düz ayakkabı giymeyi tercih ediyor, üste oturan kesimlerden kaçınıyordu. Seyfried'i uluslararası alanda üne kavuşturan Mamma Mia, aktrisin stili açısından da dönüm noktası oldu. Aktris, filmin hemen sonrasında bel kıvrımını vurgulayan kesimler, düzgün bacaklarını sergileyen kısa etek boyları ve cesur dekoltelere geçiş yaptı.

Seyfried sıkça maskülen tarza göz kırpsa da, bu parçaları feminen formlarla kombinlemeyi ihmal etmiyor. Mini elbise ve şortlarla kombinlediği platform topuklar, 1.61 boyundaki Seyfried'in vazgeçilmezlerinden. Aktris, kırmızı halıda şort giymeyi seven ünlülerin başında geliyor ve özellikle vazgeçemediği şort-ceket takımlarla dikkat çekiyor. Renk seçimleri genellikle siyah ve lacivert yönünde olsa da, zaman zaman fuşya, turkuaz veya moru tercih ederek bizi şaşırttığı oluyor. Parlak yeşil gözleriyle aynı renkte giyinmek de Seyfried'in sevdiği bir strateji.  Aktrisin tarzının demirbaşıysa upuzun sarı saçları. Hollywood'un ender doğal sarışınlarından olan Seyfried, her fırsatta sergilediği saçlarının modeli ve rengiyle asla oynamıyor.

Amanda Seyfried'in stil evrimi için galeriye göz atmayı unutmayın.