AND JUST LIKE THAT DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Teaser videosu paylaşıldı!

‘And Just Like That…’ Televizyonda görmeyi en sevdiğimiz kadınlar yeniden ekranlara geri dönüyor. 2021 büyük duyurular için harika bir sene değil ancak Carrie, Charlotte ve Miranda Manolo Blahnik ayakkabılarını giyerek HBO Max’in yeni ‘Sex and the City’ uyarlamasına hazırlanıyorlar. Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall’ı görmeyecek olsak da Sarah Jessica Parker, Kristin Davis ve Cynthia Nixon’u yeniden bir arada göreceğimiz için çok heyecanlıyız. 

Carrie, Charlotte ve Miranda’nın hikayelerinin devamı hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

 ‘SEX AND THE CITY’ DİZİSİNİN KONUSU NEYDİ?

1998’de 30’lu yaşlarındaki dört kadının New York’taki kariyer ve ilişki mücadelesini konu alan bir seri yayınlayan HBO, kısa bir sürede yılların en popüler projelerine imza atmış olduğunu kanıtladı. Diziyi seslendiren Carrie Bradshaw’u (Sarah Jessica Parker), bir gazetede ‘Sex and the City’ adlı bir köşeye yazı yazarken ve Mr. Big ile ayrılıp barıştığı ilişkisini gördük. 

Kristin Davis tarafından canlandırılan Charlotte, York Goldenblatt ise dizinin başında evlenip çocuk yapmak isteyen bir sanat galerisi yöneticiyken, sonunda avukat Harry Goldenblatt ile evlenip Lily adında bir kız çocuğu evlat edinmişti. 

Geçtiğimiz senelerde New York valisi seçimlerine katılan Cynthia Nixon’un canlandırdığı Miranda Hobbes ise feminist bir avukatı canlandırmıştı. Steve ile evlenen Miranda’nın Brady adında bir oğlu olmuştu. Son olarak serinin PR gururu Samantha Jones ise geleneksel ilişkilere karşı çıkan (Kim Cattrall) ve serinin en cesur karakteri olmuştu. 

Candace Bushnell’in aynı isimdeki kitabından uyarlanan dizi 6 sezon boyunca sürmüş ve daha sonra iki film olarak büyük ekranlara taşınmıştı. 

SAMANTHA JONES’A NE OLACAK?

Söylentilere göre Kim Cattrall’ın inanılmaz talepleri sebebiyle gerçekleşemeyen Sex and the City 3 filmi sonrasında, Cattrall ve Parker arasında medya üzerinde tartışmalar olmuştu. Parker ile asla arkadaş olmadığını söyleyen Cattrall, kardeşinin vefatının ardından Parker’ın vefat mesajını içten bulmadığını söylemişti. Serinin yeni uyarlamasında olmayacağının altını çizen Cattrall, proje için bir başkasını seçmeleri gerektiğini söylemişti. Bu nedenle ne yazık ki yeni uyarlamanın başında Samantha’nın yollarını arkadaşlarından ayırdı��ı söylenecek. 

HBO’dan Casey Bloys, açıklamasında, “Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yaşamınıza insanlar giriyor ve sonra çıkıyor. Arkadaşlıklar bitebiliyor ama yenileri de başlıyor. Bu nedenle yeni uyarlamada hayatın gerçekliği yansıtılacak… New York’ta yaşayan ve 50’li yaşlarında olan gerçek kadınların dürüst hikayesi anlatılacak. Bu nedenle organik olacağını düşünüyoruz ve 30’lu yaşlarınızda olan arkadaşlarınız 50’li yaşlarınızda olmayabilir” dedi. 

Instagram paylaşımında bazı hayranlarının yorumlarını yanıtlayan Parker, “Cattrall’dan nefret etmiyorum. Bunu asla söylemedim ve söylemem. Samantha bu hikayenin bir parçası olmayacak ama her zaman bir parçamız olarak kalacak. Nerede ve ne yaparsak yapalım,” demişti. Bir hayranının “Samantha’yı özleyeceğiz” yorumuna ise “Biz de özleyeceğiz onu çok seviyoruz,” diye cevap veren Parker, kendi açısından Cattrall ile sorunu olmadığını söylemişti. 

MR. BIG KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

Page Six’in haberine göre Mr. Big karakterinin canlandıran Chris Noth, yeni uyarlamada yer almayacak. 2010’da yayınlanan son Sex and the City filminde Mr. Big ve Carrie’nin evliliklerindeki problemler üzerine çalışmaya karar verdikleri gösterilmişti. Seride olmayacağı söylentileri yayılmaya başladıktan sonra Chris Noth, Instagram yorumlarında hayranlarına cevap vererek, “Bunları Page Six söylüyorsa doğrudur” diyerek haberlere esprili bir şekilde yorum yapmıştı. Ancak son yayınlanan fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla Mr. Big yeni uyarlamada var!

AIDAN KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

‘Sex and the City’ hayranları ikiye ayrılıyor, Aidan ekibi ve Mr. Big ekibi. Eğer Aidan tarafında yer alıyorsanız bu habere çok sevineceksiniz! John Corbett’in canlandırdığı Aidan Shaw karakteri sadece bir değil birkaç bölümde yer alacak. Page Six’e bir röportaj veren Shaw, “ Dizide yer alacağım. Sanırım birkaç bölümde yer alacağım,” demişti. Son ‘Sex and the City’ filminde görünen Aidan Show, eski sevgilisi Carrie ile Abu Dhabi’de karşılaşmıştı. 

STEVE KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

Dizide ve filmlerde Miranda karakterinin eşi Steve Brady’i canlandıran David Eigenberg, yeni uyarlamada yer alacak!

YENİ KARAKTERLER VAR MI?


Yeni bir hikaye ve tabii ki yeni karakterler! Entertainment Weekly’nin haberine göre And Just Like That… dizisinde Grey’s Anatomy dizisinden tanıdığımız Sara Ramirez, Che Diaz karakterini canlandıracak. Carrie’nin konuk olduğu bir programın sunucusu olan Che Diaz, cinsiyet rollerini sorgulayan bir karakter olarak karşımıza çıkacak. “And Just Like dizisindeki herkes Sara Ramirez’in Sex and the City ailesine katıldığı için çok heyecanlı” diyen yapımcı Michael Patrick King, “Sara çok özgün bir yetenek ve aynı zamanda komedi ve dram konusunda çok başarılı. Dizi için yeni bir karakter yarattığımız için çok heyecanlıyız.” diye ekledi. 

Aynı zamanda Homeland, Little Fires Everywhere ve Modern Love dizisinden tanıdığımız Sarita Chouhury, Manhattan’da yaşayan güçlü bir emlakçı olan Seema Patel karakterini canlandıracak. Daha önce  Empire yapımında gördüğümüz Nicole Ari Parker ise üç çocuk annesi ve belgesel yapımcısı Lisa Todd Wesley karakterini canlandıracak. Aynı şekilde The Morning Show dizisinde gördüğümüz Karen Pittman ise Dr. Nya Wallace adında bir Columbia hukuk profesörüne hayat verecek. 

E! News’un haberine göre dizide göreceğimiz bir başka karakteri ise Justin Theroux canlandıracak. Orijinal Sex and the City dizisinde Jared ve Vaughn Wysel adlarında iki farklı karakter olarak gördüğümüz Theroux, “Diziye katılmayı çok isterim. İsterlerse, Sex and the City serisinde bir daha yer almak isterim,” demişti. Sarah Jessica Parker ile çalışmayı ve annesini canlandıran Valerie Harper ile çalışmaktan çok keyif aldığını söyleyen Theroux, “Çok güzel, komik ve çok sevdiğim Valerie Harper ile çalışma fırsatım olmuştu ve tabii hayata ışık katan ve eğlenceli olan Sarah Jessica. Şovdaki yazarlar çok yetenekli ve komiklerdi.” dedi. 

KARAKTERLERİN ÇOCUKLARINI KİM CANLANDIRACAK?

Yıllar önce Sex and the City dizisini ve filmlerini bıraktığımız noktada Miranda ve Steve’in çocukları Brady anaokul çağında, Charlotte ve Harry’nin kızları Lily anaokul çağında ve Rose ise henüz bir bebekti… Tahmin edeceğiniz üzere şimdilerde ergenlik çağında ve 20’li yaşların başında olacak olan karakterler için yeni oyuncu araması başladı. Deadline’ın haberine göre Charlotte ve Harry’nin kızları Lily’i Cathy Ang ve Rose’u ise Alexa Swinton canlandıracak. Brady’i ise Niall Cunningham canlandıracak. 

ORİJİNAL DİZİDEN BAŞKA İSİMLER VAR MI?

Dikkatli Sex and the City hayranları New York’ta devam eden çekimlerde orijinal diziden bir karakteri fark ettiler! Mr. Big’in ikinci eşi Natasha Naginsky karakterini canlandıran Bridget Moynahan And Just Like That dizisinde de olacak. 

YENİ UYARLAMADA KONU NE OLACAK?

Yeni serinin açıklaması Sex and the City dizisi ve filmleri ile çok benzer. “Üç arkadaşın 30'lu yaşlarındaki karmaşık yaşam ve arkadaşlık gerçekliğinden, 50'li yaşlarındaki hayatın ve arkadaşlığın daha da karmaşık gerçekliğine giden yolculuğu” olarak açıklanan And Just Like That… dizisinde tek fark akıllı telefonlar ve sosyal medya gerçeği olacak. 

DİZİDE ÇEŞİTLİLİK OLACAK MI?

Orijinal Sex and the City dizisinde ve filmlerinde ırk ve cinsel tercih çeşitliliğinin çok sınırlı olması eleştirilmişti. Şimdi ise And Just Like That… uyarlamasında durum biraz daha farklı. Haberlere göre dizinin orijinal yapımcısı ve yazarları Michael Patrick King, Julie Rottenberg ve Elisa Zuritsky  uyarlamaya geri dönerken aynı zamanda Samantha Irby, Rachna Fruchbom ve Keli Goff olmak üzere daha çeşitli bir senaryo ekibi olacak.


TV Line’ın haberine göre ise Carrie, Charlotte ve Miranda’ya ek olarak, And Just Like That…serisinde sürekli olarak yer alan üç yeni karakter olacak. Haberlere ve HBO Max’in açıklamasına göre yeni seriye katılacak olan karakterler farklı ırklardan ve geçmişlerden geliyor olacak. New York’un güncel durumunun yansıtılacağını söyleyen HBO İçerik Yöneticisi Casey Bloys, “Sarah Jessica Parker ve Michael Patrick King sadece beyazların olduğu bir senaryo ekibi ve kadro olmasını istemediler. Bu New York’u yansıtmıyor. Bu nedenle New York’un şimdiki halini en iyi şekilde yansıtmak hedefleniyor.” dedi. 

‘AND JUST LIKE THAT’ NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

HBO Max sadece Amerika’da izlenebilirken bazı şovlar uluslararası olarak da izlenebiliyor. Henüz serinin net bir vizyon tarihi açıklanmasa da prodüksiyon geçtiğimiz ilkbahar aylarında New York’ta başlamıştı. 

FRAGMAN YAYINLANDI MI?Tam olarak hayır veya evet diyemeyiz. 2021 Emmy Ödülleri sırasında yeni orijinal dizilerin toplu olarak bir teaser videosunu paylaşan HBO, And Just Like That dizisinden kısa bir kesit paylaştı. Teaserda Carrie, Miranda ve Charlotte’u beraber gördükten sonra en büyük sürpriz ise mutfakta yemek yapan Mr. Big ve Carrie oldu! Page Six’in haberlerine göre Mr. Big yeni uyarlamada yer almayacaktı ancak görünen o ki Mr. Big oldukça büyük bir dönüş yapıyor!