ANGELINA JOLIE, BRAD PITT'İN KENDİSİNE VE ÇOCUKLARINA ŞİDDET UYGULADIĞINI İDDİA ETTİ

Çiftin oğulları Maddox, soyadını değiştirme talebinde bulundu!

Angelina Jolie ve Brad Pitt’in davası gün geçtikçe daha da olaylı geçiyor. Entertainment Tonight’ın haberine göre 12 Mart’ta mahkemeye yeni belgeler sunan Angelina Jolie, Brad Pitt’in kendisine ve çocukları Maddox, Pax, Zahara, Shiloh ve ikizleri Know ve Vivienne’a fiziksel şiddet uyguladığını iddia etti. 

2016 yılında da aynı iddiaları öne süren Jolie’nin davası fes edilmiş ve polis raporları, Jolie’nin bu iddialarının davaya uygun olmadığını yazmıştı. Us Weekly’nin haberine göre bir kaynak, Jolie’nin bu iddiaların sadece Brad Pitt’in canını acıtmak için ortaya çıkardığını yazdı. “Son senelerde Angelina birçok yorum yapıyor ancak hiçbiri kanıtlanamıyor” diyen kaynak, “Angelina defalarca çocuklarını kullanarak Brad Pitt’in canını yakmaya çalıştı ve bu iddialar da aynı tavrın bir başka göstergesi,” diye ekledi. 2016 yılında, Pitt, Federal Soruşturma Bürosu ve Çocuk ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından, kendisiyle en büyük oğlu Maddox arasında özel bir uçaktayken meydana geldiği iddia edilen çocuk istismarı iddialarından aklanmıştı.

Angelina Jolie, Brad Pitt ve Maddox, 2013 (Getty Images)

2004’te ‘Mr. And Mrs. Smith’ setinde tanışan Jolie ve Pitt, 2016’da iki senelik evliliklerinin ardından ayrılmış ve 2019’da resmi olarak boşanma kararı almışlardı. Henüz finalize edilmeyen boşanma davası hala olaylı bir şekilde sürüyor. Aralık 2020’de şiddetten korkan kadınlar için tavsiyeler veren Jolie, bu söylentileri artırmıştı. Birleşmiş Milletler için Özel Konvoy olarak çalışan Jolie, uzun zamandır toplumsal cinsiyet eşitliğinin savunmuş ve kadınların kriz zamanlarında orantısız bir şekilde yaşadıkları şiddet durumunun pandemi oranlarına ulaştığının altını çizmişti. 

Angelina Jolie, Brad Pitt ve çocukları, 2009 (Getty Images)

Pitt’in şiddet söylentilerine ek olarak çiftin 19 yaşındaki oğulları Maddox, ebeveynlerin süren velayet davasında bir dönüm noktasına sebep oldu. 18 Mart’ta babasına karşı demeç veren Maddox, Brad Pitt’in soyadını kullanmak istemediğini söyledi. Resmi olmayan evraklarda Pitt soyadı yerine annesi Angelina Jolie’nin soyadını kullanan Maddox, resmi olarak soyadını değiştirmek istediğini söyledi. Raporlara göre bunu desteklemediği belirtilen Angelina Jolie’ye rağmen, oğulu Maddox’un yetişkin bir birey olarak bu kararının kesin olduğu söylendi. Jolie’nin şiddet iddialarından birkaç gün sonra soyadını değiştirme talebinde bulunan Maddox’un annesinin söylemlerini desteklediği düşünülüyor.