ANGELINA JOLIE'NİN GİZLİ PROJESİ

Jolie'nin bir süredir üzerinde çalıştığı projenin ne olduğu ortaya çıktı!

Angelina Jolie, karantina sürecini oldukça üretken geçiriyor. Yeni filmi için hazırlanan ve aktivistlik çalışmalarını sürdüren Jolie, şimdi ise yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Çarşamba günü insan hakları organizasyonu Amnesty International, Jolie’nin kendileri ile bir kitap işbirliği üzerine çalıştığını duyurdu. Eylül 2021’de yayınlanacak olan ve gençlerin insan haklarını anlamaları için yazılan kitabın başlığı, ‘Know Your Rights (And Claim Them)’ (Haklarınızı Bilin ve Onları Talep Edin). 

“Bugün gençler oldukça bağlı ve mücadeleye hazırlar. Ama birçoğu yetişkinler tarafından yanlış bilgilere maruz kalıyor, haklarını bilmiyorlar ve haklarını ülkelerinde veya yaşadıkları topluluklarda nasıl kullanacakları konusunda bilgileri yok. Mücadelelerine katkıda bulunacak ve onları güçlendirecek araçlara ihtiyacımız var.” diyen Angelina Jolie, bir basın açıklaması ile yeni kitabını açıkladı. 

Amnesty International’a göre kitap, “tüm gençlerin kim olurlarsa olsunlar veya nerede yaşarlarsa yaşasınlar haklarını bilmeleri ve talep edebilmeleri için bir vizyon,” sağlayacak. Amnesty International ile işbirliğinde yazılan kitap Jolie’nin ilk yazarlık deneyimi değil! Daha önce 2003’te ‘Notes from My Travels: Visits with Refugees in Africa, Cambodia, Pakistan and Ecuador’ (Seyahatlerimden Notlar: Afrika, Kamboçya, Pakistan ve Ekvador'daki Mültecilere Ziyaretler) adlı bir kitap yazan Jolie, gittiği ülkelerde yaşadıklarını ve aktivistlik çalışmalarını kaleme almıştı. 

Etİketler