ANGELINA JOLIE VE BRAD PITT ARASINDAKİ DAVA SONUÇLANAMIYOR!

Jolie, Pitt’i yeniden şiddet ve istismar ile suçladı…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 06 Ekim 2022
ANGELINA JOLIE VE BRAD PITT ARASINDAKİ DAVA SONUÇLANAMIYOR! Getty Images

Angelina Jolie, Brad Pitt’e olan ithamlarını devam ettiriyor. New York Times’ın haberine göre 2016’da özel uçakta yaşadıkları bir olay üzerine Brad Pitt’i dava eden Angelina Jolie, şiddet haberlerini yeniden gündeme aldı. Birçok haber kaynağına göre bu uçakta olan olaylar, çiftin evliliklerini bitiren son damla oldu. Boşanma davası hala devam etmekte olduğu için Angelina Jolie ve Brad Pitt resmi olarak boşanmış durumda değiller.Dava kayıtlarına göre “Pitt bir çocuğun boğazını sıktı ve diğerinin yüzüne vurdu. Daha sonra Jolie’nin başından tutan Brad Pitt, Jolie’yi sarstı. Jolie’nin başından aşağı alkol döken Pitt, daha sonra çocukların üzerine alkol döktü.” Bu açıklamalardan sonra Brad Pitt’e yakın kaynaklar, dava dosyasında yazanları yalanladı.

Boşanma davasının bir diğer konusu ise Pitt ve Jolie’nin ortak olarak sahip oldukları Chateau Miraval şarap bağları. Jolie, şirketteki hisselerini satmaya çalıştığında, Pitt'in “kendisine ve çocuklarına yönelik fiziksel ve duygusal istismarı hakkında mahkeme dışında konuşmasını sözleşme gereği yasaklayan bir gizlilik anlaşması" imzalamakta ısrar ettiğini iddia etmişti.

Bu yılın başında Pitt, Jolie’nin Stoli Group şirketinin yarısına ait hisselerini sattıktan sonra sözleşmesel haklarını ihlal ettiğini iddia etmişti. Geçtiğimiz gün gerçekleşen davada Jolie, Pitt’in ısrarları ve gizlilik anlaşması imza etmeye zorlamasından sonra hisselerini satmak zorunda kaldığını söyledi. Jolie’nin davası, bir FBI soruşturmasının "hükümetin Pitt'i o günkü davranışı için federal bir suçla suçlamak için muhtemel bir nedeni olduğu sonucuna vardığını" ekledi.

New York Times tarafından elde edilen bir raporda, "Belgeyi inceledikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri Savcılığı'ndan bir temsilci bu soruşturmanın esasını dava görevlisiyle görüştü" denildi. "Bu davada cezai kovuşturmanın çeşitli faktörler nedeniyle takip edilmeyeceği tüm taraflarca kabul edildi."

"Pitt'in o gün aileye çektirdiği acıyı yeniden yaşamaktan çocuklarını korumaya çalışmak için büyük çaba sarf etti" diye bir açıklama yapan Jolie’nin hukuk ekibi, "Fakat Pitt, Jolie'nin mali hayatı üzerindeki kontrolünü yeniden sağlamak ve onu donmuş bir iş ortağı olarak eski kocasına yeniden katılmaya zorlamak için bu davayı açtığında, Pitt, Jolie'yi ilk kez bu konularda kendini alenen savunmaya zorladı,” diyerek ekledi. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.