ANNE HATHAWAY İSMİNDEN PİŞMANLIK DUYUYOR

Hathaway’in günlük haytında kullandığı ismi biliyor muydunuz?

‘Devil Wears Prada’ filminde Andy Sachs veya ‘Princess Diaries’ filminde Amelia Thermopolis olmadan önce Anne Hathaway, ‘Annie’ olarak biliniyordu. Kısa bir süre önce isminin her zaman ‘Annie’ olmasını istediğini söyleyen Hathaway, Jimmy Fallon’un ‘The Tonight Show’ programında, adının hikayesini anlattı. 


Jimmy Fallon’a “Bana Annie diyebilir misin? Çünkü herkes böyle diyor” diyen Hathaway, ‘Anne Hathaway’ isminin gençlik yıllarından geldiğini söyledi. Gençlik yıllarında Screen Actors Guild kayıdı yaptıran Hathaway, ‘Anne Hathaway’ diye kayıt yaptırmasının insanların kendisine hitap etme şeklini değiştirdiğini söyledi. 

Kariyeri dışında herkesin kendisine ‘Annie’ dediğini söyleyen Hathaway, “14 yaşındayken, bir reklam filminde oynadım ve SAG kardı için kayıt olmam gerekti. Adım Anne Hathaway. Bu yüzden en doğru seçim bu gibi geldi ama hayatımın geri kalanında herkesin bana ‘Anne’ diyeceğini düşünemedim. Bana ‘Anne’ diyen tek kişi annem ve bunu da sadece bana kızgın olduğu zaman yapıyor. Yani cidden çok kızgın olduğu zaman. Bu yüzden ne zaman dışarı çıksam ve biri bana ismimle seslense, yanıma gelip bana bağıracaklarını düşünüyorum. İnsanlar ‘Anne!’ diye bağırdıklarında, ben hep, ‘Ne? Ne yaptım ki?’ diye düşünüyorum” dedi. 

Özel hayatında herkesin kendisine Annie dediğini hatırlatan Hathaway, sette ise çalışanların tamamen farklı isimler ile hitap ettiğini anlattı. İnsanların kendisine ‘Miss H’ veya ‘Hata’ diye seslendiğini söyleyen Hathaway, “İnsanlar çok sevimli; küstah davranmak istemiyorlar ve bu yüzden sette geçici çözümler bulduklarını düşünüyorum. Çünkü gerçek şu ki kimse bana Anne diye seslenmekte rahat değil. Uymuyor. Ben bir Annie’yim” dedi.