BELLA HADID MENTAL SAĞLIK HAKKINDA KONUŞTU

“Bana benzer hisleri paylaşan ve aynı şeylerden geçen insanların olduğunu bilmek kendimi iyi hissettiriyor.”

Bella Hadid dönemimizin en ünlü modellerinden biri olabilir ama o hepimiz gibi! WSJ dergisine yeni bir röportaj veren Hadid, dürüst bir şekilde mental sağlık sorunlarından bahsetti ve bunları nasıl aştığını anlattı. İç huzuru söz konusu olduğu zaman kaçınılmaz iniş ve çıkışları kabul ettiğini söyleyen Hadid, “İyi günlerim oluyor. Bugün iyi bir gün. Zihnimdeki sis daha iyi ve depresif hissetmiyorum. Eskisi kadar anksiyetem yok. Ama yarın uyandığım zaman tam tersini de hissedebilirim. Bu nedenle bazen her şey çok üstüme geliyor.” dedi. 

Mental sağlığı için en önemli şeyin hislerine odaklanmak ve şükretmek olduğunu söyleyen Hadid, “Her sabah, günlüğüme üç sayfa yazıyorum. Benim için en önemli şey bir ritüel oturtmak ve kendime zaman ayırabilmek… Her sabah şükretme meditasyonu yapmaya çalışıyorum. Eğer işe gidiyorsam, meditasyonu arabada yüksek seste açıyorum, arabada kim olursa olsun birlikte şükretmek güzel oluyor” dedi. 

Aynı zamanda son üç yıldır depresif dönemlerden geçtiğini ekleyen Hadid, kendini fotoğraflar ile ifade etmeye çalıştığını belirtti. “Bazen aşırı depresif dönemlerim oluyor ve annem veya doktorum bana nasıl olduğumu sorduğu zaman mesaj atmak yerine bir fotoğraf atıyorum. O zamanlar benim için en zahmetsiz şey buydu çünkü nasıl hissettiğimi anlatamıyordum. Mental ve fiziksel acı çekiyordum ve nedenini anlayamıyordum.” dedi. 

Hayranlarına daha dürüst olmaya karar verdiğini söyleyen Hadid, son zamanlarda daha doğal fotoğraflar paylaştığını ve hayranlarının kendilerini yalnız hissetmelerini istemediğini belirtti. “Bu tarz fotoğraflar paylaştığımda hayranlarıma kendilerini bazen kötü hissetmelerinin çok normal olduğunu anlatmaya çalışıyordum.” diyen Hadid, “Doğrularımı anlatmanın ve artık süper güzel fotoğraflar paylaşamadığımı bu şekilde anlatmaya başladım. Birçok insan bana ulaşıp aynı şekilde hissettiklerini söylediler. Dışarı çıktığımda, bana benzer hisleri paylaşan ve aynı şeylerden geçen insanların olduğunu bilmek kendimi iyi hissettiriyor.” diye ekledi. 

Sosyal medyadaki ‘gerçek’ paylaşım furyasını desteklediğini belirten Hadid, “Gerçeğin yeni ‘gerçek’ olduğunu hissediyorum ve bu da benim için önemli olan şey” diye ekledi. 

Etİketler