BELLA HADID ÖZGÜVENİNİ SAVAGE X FENTY DEFİLESİNDE KAZANMIŞ

Hadid, kendini çekici hissetmediğini ve yaşadığı mental sıkıntıları anlattı…

Eylül’de New York Moda Haftasında Savage x Fenty defilesinde yer alan Bella Hadid, Rihanna’ya kendisini özgüvenli hissettirdiği için teşekkür etti. Daha önce podyumda kendini çekici hissetmediğini açıklayan Hadid, kardeşi Gigi Hadid, Laverne Cox ve Cara Delevingne ile beraber Rihanna’nın hareketli defilesinde yer almıştı. WWD’ye verdiği röportajda, Victoria’s Secret modeli olarak çalışmasına rağmen podyumda kendini çekici hissetmediğini söyleyen Hadid, Rihanna’nın defilesinde ilk defa kendini güçlü ve çekici bir kadın gibi hissettiğini itiraf etti. 

Bella Hadid, 2018 Victoria's Secret Defilesinde (Getty Images)

“Rihanna muhteşem biri. İlk defa kendimi podyumda çekici hissettim. İlk defa Fenty defilesinde yer aldığımda, başka iç giyim defilelerinde yer alıyordum ve kendimi podyumda iç giyim ile bu kadar özgüvenli hissetmemiştim,” diyen Hadid, “Başka bir karaktere bürünmeyi seviyorum. Bazen kendim olmayı sevmiyorum. Zaman zaman podyumda çok heyecanlanıp nasıl hareket edileceğini bile unutabiliyorum,” diye ekledi. 

Bella Hadid ve Gigi Hadid 2019 Savage x Fenty Defilesinde (Getty Images)

Röportaj sırasında, mental sağlık konularına da değinen Hadid, modelliğe ergenlik çağlarında atıldığı için anksiyete ile ilgili sıkıntılar yaşadığını söyledi. “Uzun bir süre bunun hakkında konuşmak istemedim ama bir kaç yıldır sağlığımda bu sorun ile uğraşıyorum. Böylesine olağanüstü bir hayata  ve imkanlara sahip olduğum için bazen depresif olduğum kendimi suçlu hissediyorum. Bu bana da mantıklı gelmiyor. Her sabah ağlıyordum. Öğle aralarımda, uyumadan önce hep ağlıyordum. 18 yaşında biri olarak 4 ay boyunda günde 14 saat çalıştığım için duygusal olarak çok dengesizdim. Sanırım sadece biraz ara istiyordum” diyen Hadid, modellik kariyerinin ilk zamanlarını anlattı. 

Bella Hadid 2019 Savage x Fenty Defilesinde (Getty Images)

Son dönemde yaşadığı mental sağlık problemlerini açıkça konuşma kararı alan Hadid, kendisi gibi sıkıntı yaşayanlara yardımcı olmak istediğini söyledi. Son beş yıldır bu sorunlar ile mücadele eden Hadid, şimdilerde kendini çok daha iyi hissettiğini ekledi.