BEYONCE'DEN ANLAMLI KONUŞMA

Michelle Obama: "Aktivizmi siyahilerin hayatı için adalet talep ediyor."

Beyoncé', BET hayırseverlik ödülüne layık görüldü ve başarılı şarkıcı, konuşmasını izleyicileri yaklaşmakta olan ABD seçimlerinde “hayatınız buna bağlıymış gibi” oy vermeye teşvik etmek ve onlara ülkede “ırkçı ve eşitsiz bir sistemi sökmeye” davet etti.

Michelle Obama, Beyoncé'nin ödülü sunmadan önce siyahilere olan bağlılığını vurguladı: "yaptığı her şeyde, siyahilerin neşesine ve acısına ses veren müziğinden, siyahi yaşamlar için adalet isteyen aktivizmine kadar her şeyde bu bağlılığı görebilirsiniz.” Obama, Beyoncé'yi genç sanatçıları teşvik ettiği ve “cinsiyetçilik ve ırkçılığa her zaman karşı geldiği " için övdü.

Beyoncé ödülü ülke çapındaki protestoculara adadı:

“Bu ödülü sokaklardaki tüm erkek ve kız kardeşlerime, bana ilham veren, yürüyen ve değişim için savaşan herkese adamak istiyorum. Sesleriniz duyuluyor ve atalarımıza mücadelelerinin boşuna olmadığını kanıtlıyorsunuz. Şimdi gerçek gücümüzü göstermek için yapmamız gereken bir şey daha var ve bu oy vermek. Sizi harekete geçmeye, ırkçı ve eşit olmayan bir sistemi değiştirmeye devam etmeye teşvik ediyorum. Yerel seçimler ve ülke genelinde eyaletlerde yapılan primerler (ön seçim) sırasında evde kaldığımız için sevinenler var. Hayatımız buna bağlıymışcasına oy vermeliyiz çünkü gerçekten de bağlı" dedi.

Beyoncé, annesi Tina Knowles ile yaptığı işbirliği dahilinde Houstan, Texas'ta Covid-19 testini siyahilere erişilebilir kılması ve BeyGood Vakfı aracılığıyla yaptığı hayırsever çalışmalarından ötürü oldukça övüldü. 

BET ödülleri siyahi sanatçıları ve sporcuları kutlayan bir ödül töreni.

BET'in hayırseverlik ödülüne önceki senelerde layık görülenler arasında Muhammed Ali, Quincy Jones ve Denzel Washington gibi unutulmaz isimler yer alıyor. Birkaç sanatçı performansları sırasında siyasi mesajlar vermekten geri durmadı, Roddy Ricch sahnede "Black Lives Matter" yazılı tişört giydi. 

DaBaby, son yedi haftanın altısını İngiltere'de 1 numarada geçiren Rockstar adlı şarkısı için yeni bir video yayınladı. DaBaby videoda George Floyd'un öldürülmesini, boynunda diz çökmüş bir polis memuruyla yeniden canlandırdı.

Ödül töreninde Beyoncé ile yılın en iyi şarkısına sahip Meghan Thee Stallion ise en iyi hip-hop sanatçısı ödülüne layık görüldü. Chris Brown ise en iyi işbirliği dalında iki ödül kazandı. Oyuncu kategorileri Michael B Jordan ve Issa Rae, spor kategorileri LeBron James ve Simone Biles tarafından kazanıldı.

Pazar günkü şov, BET'in 20. ödül törenini ve BET'in 40. yılını kutladı. Üç saatlik sanal etkinlik komedyen, aktör ve TV kişiliği Amanda Seales tarafından sunuldu.

Hafta sonu başlarında Beyoncé, 2019 yılında piyasaya sürdüğü şarkılara eşlik edecek nitelikte yeni bir film olan Black Is King adlı projesininin 31 Haziran'da çıkacağını duyurdu.