BEYONCE'DEN CÖMERT BAĞIŞ

Beyoncé, bu karanlık zamanlarda bir güneş gibi doğmaya devam ediyor...

Beyoncé, BeyGood adlı vakfı aracılığıyla, koronavirüs salgını sırasında ruh sağlığı üzerine çalışan yardım kurumlarını desteklemek için 6 milyon dolar bağışlayacağını açıkladı.

Beyoncé, web sitesinde yayınladığı açıklamada, UCLA ve Twitter'ın Ceo'su Jack Dorsey ile, Dorsey'nin ruh sağlığı yardımı sunan kurumlara yardım etmek için başlattığı #Startsmall girişimine destek vereceğini duyurdu. 

"Beyoncé'nin kurucusu olduğu BeyGOOD virüsle 7/24 mücadele eden, United Medical Center, Bread of Life, Matthew 25 gibi birçok kurumu, virüsten en çok etkilenen bölgelerdeki insanların acil ihtiyaçlarını karşılamaları, gıda, su, ilaç, yüz maskeleri, temizlik ve kişisel hijyen ürünleri gibi temel ihtiyaçların sağlanması için destekliyor. Bu temel ihtiyaçların eksikliği, ruhsal sıkıntıların da artmasına yol açıyor."

BeyGOOD ayrıca Houston, New York, New Orleans ve Detroit'te yerel destek sağlamak için Akıl Hastalıkları Ulusal İttifakı ile de işbirliği yapacak. United Medical Center, Bread of Life, Matthew 25 gibi kurumlara yardımın yanı sıra Beyoncé, No Kid Hungry, World Central Kitchen ve Dia De La Mujer Latina kurumlarına da yardımda bulunacak.

Bağış, yalnızca sağlık çalışanlarının ruh sağlığına değil, aynı zamanda covid-19 salgınından daha yüksek oranlarda etkilenen etnik toplumlara da yardımcı olacak. 

Beyoncé ayrıca, Global Citizen'ın Together At Home etkinliğinde geçen hafta, coronavirüsün siyah Amerikalıları nasıl orantısız bir şekilde etkilediği hakkında konuştu. 

"Bu virüs, Amerika'da korkutucu derecede yüksek bir oranda siyah insanları öldürüyor. Memleketim Houstan, Texas'tan gelen yeni bir raporda covid-19 ile ilişkili ölümlerin %57'sinin Afro-Amerikalılardan oluştuğunu gördüm. Lütfen kendinizi koruyun. Biz bir aileyiz ve size ihtiyacımız var; seslerinize, yeteneklerinize ve tüm bu dünyadaki gücünüze ihtiyacımız var. Çok zor olduğunu biliyorum ama lütfen sabırlı olun ve cesaretli kalın, inancınızı koruyun, pozitif kalın ve kahramanlarımız için dua etmeye devam edin."