BEYONCE’NİN ALBÜMÜNÜN YENİ FRAGMANI YAYINLANDI

‘Black Is King’ görsel albümü 31 Temmuz’da hayranları ile buluşuyor!

Geçtiğimiz ay hayranlarına sürpriz yapan Beyonce, ‘Black Is King’ görsel albümünün ilk fragmanını yayınlamıştı. Haftasonu 31 Temmuz’da Disney + üzerinden yayınlanacak olan görsel albümün yeni fragmanını yayınlayan Beyonce, bekleyişin sona erdiğinin sinyallerini verdi. 

Projenin senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımını üstlenen Beyonce, yeni albümünde aile üyelerine de yer verdi. Fragmanda Beyonce’nin annesi Tina Lawson ve eşi Jay-Z’nin yanı sıra yakın arkadaşları Lupita Nyong’o, Kelly Rowland ve Naomi Campbell’ı da görebilirsiniz. Disney’in ‘Aslan Kral’ filminde Nala karakterini seslendiren Beyonce hikayeyi yeniden yorumladı. Aynı zamanda ‘Aslan Kral’ filmi için yazdığı ‘The Lion King: The Gift’ şarkısını da yeni albümüne ekleyen Beyonce, yeni projesi ile hepimizi heyecanlandırdı!


Fragmana anlatımı ile başlayan Beyonce’nin, “Galaksinin ısısı ile oluştunuz. Hem özgün hem de tanıdık olmamız ne kadar ilginç. “Aynı olmak ve hala diğerlerinden farklı olmak. Hayat bir dizi seçenektir. Lider olun veya takip edin. Işığınızı takip edin ya da kaybedin” dediği duyuluyor. 

Beyonce’nin yeni projesi hakkında bir açıklama yapan Disney ve Parkwood Entertainment, “Film, bugünü bilgilendiren ve yeniden inşa eden çağlar için bir hikaye. Kültürlerin paylaşılan kuşak inançları yeniden birleşmesi. İnsanların en çok nasıl kırıldıklarını anlatan, olağanüstü bir armağan ve amaçlı bir geleceğe sahip olan bir hikaye.” dedi. View this post on Instagram

I typically keep comments short and sweet, but I just watched the trailer with my family and I’m excited. 🎶please don’t get me hype🎶🤪 “Black Is King” is a labor of love. It is my passion project that I have been filming, researching and editing day and night for the past year. I’ve given it my all and now it’s yours. It was originally filmed as a companion piece to “The Lion King: The Gift” soundtrack and meant to celebrate the breadth and beauty of Black ancestry. I could never have imagined that a year later, all the hard work that went into this production would serve a greater purpose. The events of 2020 have made the film’s vision and message even more relevant, as people across the world embark on a historic journey. We are all in search of safety and light. Many of us want change. I believe that when Black people tell our own stories, we can shift the axis of the world and tell our REAL history of generational wealth and richness of soul that are not told in our history books. With this visual album, I wanted to present elements of Black history and African tradition, with a modern twist and a universal message, and what it truly means to find your self-identity and build a legacy. I spent a lot of time exploring and absorbing the lessons of past generations and the rich history of different African customs. While working on this film, there were moments where I’ve felt overwhelmed, like many others on my creative team, but it was important to create a film that instills pride and knowledge. I only hope that from watching, you leave feeling inspired to continue building a legacy that impacts the world in an immeasurable way. I pray that everyone sees the beauty and resilience of our people. This is a story of how the people left MOST BROKEN have EXTRAORDINARY gifts.❤️✊🏾 Thank you to Blitz, Emmanuel, Ibra, Jenn, Pierre, Dikayl, Kwasi and all the brilliant creatives. Thank you to all at Disney for giving this Black woman the opportunity to tell this story. This experience has been an affirmation of a grander purpose. My only goal is that you watch it with your family and that it gives you pride. Love y’all, B

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


28 Haziran’da yeni albümü hakkında düşüncelerini paylaşan Beyonce, uzun ve duygusal bir yazı yazdı:

“Normalde yorumlarını kısa ve tatlı tutuyorum ama kısa bir süre önce ailemle bu fragmanı izledim ve çok heyecanlıyım. ‘Black Is King’ sevginin emeği. Bu, çektiğim, araştırdığım ve son bir yıldır sabah/akşam düzenlediğim bir tutku projesi. Her şeyimi verdim ve bu proje artık sizin. Orijinal olarak ‘The Lion King: The Gift’ albümüne eşlik etmek için çekilmişti ve siyahi soyunun derinliğini ve güzelliğini kutlamayı amaçlıyordu. Bir sene sonra, bu prodüksiyon için sarf ettiğimiz çabanın daha önemli bir amaca hizmet edeceğini hayal edemezdim. 

Dünyadaki insanları tarihi bir yolcululuğa iten 2020’nin olayları, bu filmin vizyonunu ve mesajını hiç olmadığı kadar uygun yapıyor. Hepimiz güvenlik ve ışık arayışındayız. Birçoğumuz değişim istiyor. Siyahi insanların kendi hikayelerini anlattıklarında, dünyanın eksenini değiştirebileceğimize ve GERÇEK zengin tarihimizi ve tarih kitaplarımızda söylenmeyen ruh zenginliğini anlatabileceğimize inanıyorum. Bu görsel albüm ile modern ve küresel bir mesaj vererek siyahi tarihin ve Afrika geleneklerinin öğelerini sunmak istedim. Bunun gerçek anlamı özgün kişiliğinizi bulmanız ve bir miras kurabilmeniz için. 

Geçmiş kuşakların derslerini ve farklı Afrika geleneklerinin zengin tarihini araştırmak ve özümsemek için çok zaman harcadım. Bu film üzerinde çalışırken, yaratıcı ekibimdeki diğerleri gibi bunalmış olduğum anlar vardı, ancak gurur ve bilgi aşılayan bir film oluşturmak benim için çok önemliydi.

Tek umudum, bu görsel albümü izledikten sonra dünyayı ölçülemez bir şekilde etkileyen bir miras inşa etmeye devam etmek için ilham bulmanız. Herkesin halkımızın güzelliğini ve dayanıklılığını görmesi için dua ediyorum. Bu, en çok kırılan insanların olağanüstü yeteneklerini anlatan bir hikaye. Blitz, Emmanuel, Ibra, Jenn, Pierre, Dikayl, Kwasi ve tüm mükemmel yaratıcılara teşekkür ederim. Bu siyahi kadına bu hikayeyi anlatma fırsatı verdiği için Disney'deki herkese minnettarım.

Bu deneyim daha büyük bir amacın doğrulanması oldu. Tek amacım onu ailenizle birlikte izlemeniz ve size gurur vermesi! Hepinizi seviyorum, B.”