BILLIE EILISH 2020 GRAMMY ADAYLIĞIYLA TARİH YAZDI!

Billie Eilish, 2020 Grammy ödüllerinde 6 adaylığa sahip!

Henüz 17 yaşında olan Eilish, En İyi Solo Performans, En İyi Yeni Sanatçı, Yılın Albümü, Yılın Şarkısı, Yılın Kaydı ve En İyi Pop Albümü ödüllerine aday gösterilerek, törenin en prestijli dallarında aday olan en genç kişi oldu.

Billie'nin hit şarkısı "Bad Guy", En İyi Solo Performans, Yılın Şarkısı ve Yılın Kaydı dallarında aday olurken, When We All Fall Asleep, Where Do We Go? adlı albümü, Yılın Albümü ve En İyi Pop Albümü dallarında aday.

Billie'nin, "Bad Guy" adlı şarkısını yazmasında yardım eden 22 yaşındaki abisi Finneas O'Connell da söz yazarlığı adaylığına sahip. Bad Guy, sadece Finneas ve Billie tarafından Highland Los Angeles'da bulunan büyüdükleri evde yazılmış ve kaydedilmiş. 

Billie'yi rekor kırma kategorisinde ise 8 adaylık ile Lizzo takip ediyor. Lizzo, başarılı albümü Cuz I Love You ile En İyi Pop Solo Performansı, En İyi Yeni Sanatçı, Yılın Kaydı, Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı dallarında aday. Lizzo, aynı zamanda Gucci Mane ile olan şarkısı "Exactly How I Feel" için En İyi R&B Performans adaylığını kazandı. Billie ve Lizzo'nun ardından ise 5 adaylık ile H.E.R. ve 4 adaylık ile Ariana Grande geliyor.

Kazananları görmek için sabırsızlanıyoruz! Grammy Ödülleri, 26 Ocak 2020'de Los Angeles'taki Staples Center'da, ikinci kez Alicia Keys'in sunuculuğunda yapılacak törenle sahiplerini bulacak.