BILLIE EILISH, JAMES BOND ŞARKISINI YAYINLADI

Eilish, James Bond tema şarkısını yapan en genç sanatçı oldu!

Yeni bir James Bond filmi geliyor! Bu da yeni bir 007 tema şarkısı olacağını işaret ediyor… 20 Kasım’da vizyona girecek olan ‘No Time To Die’ filminde Daniel Craig yeniden James Bond olarak karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz aylarda filmin tema şarkısını yazdığı söylenen 18 yaşındaki Billie Eilish, geleceği sürdürerek film için orijinal bir şarkı yazdı ve söyledi.

 Abisi Finneas O’Connell ile birlikte çalışan Eilish, James Bond film serilerinin tema müziğini yazan en genç şarkıcı oldu. Daha önce Sam Smith, Adele, Paul McCartney, Jack White ve Carly Simon gibi isimler tarafından yaratılan James Bond film müziklerine şimdi ise bir Eilish yorumu ekleniyor. 
“Bunun bir parçası olmak her açıdan çılgınlık,” diyen Eilish, haberi Ocak ayında doğrulamıştı. “Böylesine efsanevi bir film serisinin tema şarkısını yazmak benim için büyük bir onur. James Bon varolan en havalı film serisi. Hala şoktayım,” diyen Eilish, geçtiğimiz günlerde Instagram hikayesinden geçmişteki Lea Seydoux ve Halle Berry gibi Bond kızlarının fotoğraflarını paylaşarak yeni müziği konusunda ipuçları verdi. 


Şarkının yapımını Finneas üstlenirken, Eilish ise şarkıyı söyledi. Alıştığımız Eilish şarkılarından farklı olan yeni tema daha yavaş ve gizemli bir tonda. Klasik 007 elementlerini koruyan Eilish, orkestra detaylarına elektrik gitar dramatikliği de ekledi. Yeni şarkısını dün akşam yayınlayan Eilish, şarkı ile birlikte bir müzik videosu paylaştı. .