BILLIE EILISH’İN KISA FİLMİ YAYINLANDI

Eilish, vücudunu eleştirenlere güçlü bir mesaj veriyor…

27 Mayıs’ta yayınlana kısa filmde, Billie Eilish vücudunu eleştirenlere güçlü bir mesaj ile yanıt veriyor. Daha önce beden algısı hakkında konuşan Eilish, geçmişte söylenenlerin kendisini nasıl etkilediğini anlatmıştı. Bu yılın başlarında verdiği bir röportajda tatil fotoğraflarına yapılan torumlar hakkında konuşan Eilish, “Birçok yorum vardı. ‘Onu artık sevmiyorum, 18 yaşına bastığı anda basit bir kadın oldu,’ gibi şeyler yazıyordu. Hiçbir şekilde kazanamıyorum,” demişti. 

‘Not My Responsibility’ (Benim Sorumluluğum Değil) adlı yeni filminde yavaşça siyah su dolu bir havuza dalan Billie Eilish, direkt olarak izleyiciler ile konuşmaya başlıyor. “Bazı insanlar giydiklerimden nefret ediyor. Bazıları ise övgüler yağdırıyor. Bazıları kıyafetlerimi başkalarını ayıplamak için kullanıyor. Bazıları ise beni ayıplamak için kullanıyor,” diyen Eilish, kısa filmini Instagram ve Youtube hesaplarından paylaştı. 
Seyircilere, “Benim daha küçük, yumuşak, uzun mu olmamı isterdiniz? Benim susmamı mı tercih edersiniz?” diye soran Eilish, “Eğer rahat bir şey giyersem, kadın değilim. Katmanları azaltırsam ‘basit bir kadınım.’ Vücudumu hiç görmemiş olmanıza rağmen yine de eleştiriyorsunuz ve beni vücuduma göre yargılıyorsunuz. Neden?” diye ekliyor. 

Aslında ilk olarak Eilish’in ertelenen dünya turnesinde gösterimi yapılan kısa film, resmi olarak Youtube hesabından paylaşıldı. Beş Grammy ödüllü Eilish, giyim seçimlerine göre eleştirilmeye alışkın. Calvin Klein’ın ‘My Calvins’ kampanyasında aynı konu hakkında konuşan Eilish, “Dünyanın benim hakkımda her şeyi bilmesini istemedim. Bu yüzden bol ve büyük kıyafetler giyiyorum. Kimse bir fikre sahip olamaz çünkü altta yatanı görmediler,” demişti. 


Bol kıyafetler ve maskülen stili ile dikkat çeken Eilish, tüm çabalarına rağmen vücudunda rahat hissetmediğini dile getirmişti. Giydiklerinin bu kadar fazla eleştirilmesinin kendisi hakkında düşüncelerini etkilediğini itiraf eden Eilish, “Eğer bir yere elbise giysem, benden nefret ederler. İnsanlar, ‘Sen değiştin, nasıl olur da her zaman savunduğun şeyi birden değiştirirsin?’ derler. Ne kadar söylesem yetmiyor… Ben sadece giymek istediğimi giyiyorum,” demişti. Belki de ilk defa gerçek bedenini ve düşüncelerini gösteren Eilish, yeni kısa filmi ile vücudunu eleştirenlere güçlü bir mesaj veriyor. Herkesin bedenlerinden üstün olduğu fikrinin altını çizen Eilish’in yeni filmini aşağıda görebilirsiniz…


Etİketler