BILLIE EILISH’İN ‘NO TIME TO DIE’ ŞARKISININ ANALİZİ

Eilish, şarkının yapım sürecini anlattı…

Billie Eilish ve kardeşi Finneas O’Connell geçtiğimiz hafta James Bond’un yeni ‘No Time To Die’ filminin tema müziğini yazdıklarını açıklamışlardı. Bu hafta Zane Law ile Apple Music için bir röportaja katılan Eilish, şarkı sözlerinin filmin konusundan esinlendiğini söyledi. Şarkının sözlerinde, James Bond’un aşık olduğu biri tarafından ihanete uğradığı açık bir şekilde anlaşılırken bu kişinin Lea Seydoux tarafından canlandırılan Dr. Madeleine Swann olduğu tahmin edildi. 

Yeni filmin şarkısının sözlerini yazmaları için ‘No Time To Die’ filminin senaryosunu okuduklarını söyleyen Eilish, “Bize konuyu anlattılar sonra gösterdiler ve biz de bunun üzerine yazdık. Senaryonun bir kısmını okuyabilmek gerçekten de çok yardımcı oldu. Aslında sadece filmin başıydı, bildiğiniz gibi tüm James Bond filmleri çarpıcı bir sahne ile başlıyor ve düşündüğünüzden çok daha fazla işbirliği yaptık. Bu konuda şaşırdım çünkü ben direkt şarkıyı yazıp onların almasını bekliyordum ve sonra bu konuda hiç bir söz hakkım olmayacaktı ama olaylar çok farklıydı. Gerçekten ne düşündüğümü ve fikrimi bilmek istiyorlardı,” dedi. 

Şarkı sözlerini yazma sürecini anlatan Eilish, “Doğum günümden sonraki gün bir haftalığına Londra’ya gittik, Hans ve tüm orkestrası ile beraber çalıştık ve biz oraya gittiğimizde tüm orkestra ile beraber kayıt yaptık. Belki bir ay belki daha kısa bir sürede sürekli onların ekibi ile fikir alışverişi yapıyorduk. Şarkıyı en iyi haline getirmek için birçok farklı versiyon denedik ve çok çalıştık. Hans inanılmazdı ve beraber çalışması çok kolay ve eğlenceli bir insandı, oldukça güzel bir deneyim oldu,” dedi. Aşağıda şarkının tamamını dinleyebilirsiniz…