ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

BILLIE EILISH SARI SAÇLARININ İLHAM KAYNAĞINI AÇIKLADI

Eilish, 6 hafta süren saç değişim sürecini anlattı.

Günümüzün dijital dünyasında tek bir parmak hareketi ile saç renginizi değiştirebiliyorsunuz. Nasıl mı? Instagram veya Snapchat filtreleri ile. Riskli bir platin sarısı saç değişimi mi istiyorsunuz, filtreler! Pembe veya mavi renkler ile çılgın bir dönüşüm mü arıyorsunuz, filtreler! Dijital dünyanın eksilerini saysak bitmeyebilir… Ancak bu gibi şeyler itiraf edelim ki hayatımızı ve kuaför ziyaretlerimizi oldukça kolaylaştırıyor. Billie Eilish de son saç değişimini günümüzün teknolojisine borçlu!Kısa bir süre önce Ellen DeGeneres’e katılan Eilish, dipleri yeşil koyu siyah saçlarından nasıl platin sarısına geçmeye karar verdiğini anlattı. Bir hayranının Photoshop ile saçlarının rengini değiştirdiğini söyleyen Eilish, “Uzun bir süredir sarı saçlara geçmek istiyordum. Sonra bir hayranımın yaptığı fotoğrafı gördüm, saçımı sarı yapmıştı ve ‘Bu harika, istiyorum,’ diye düşündüm,” dedi. 


Koyu siyah saçlarını ve saç diplerindeki neon yeşilini sarıya boyamanın hiç kolay olmadığını anlatan Eilish, tüm sürecin neredeyse altı hafta sürdüğünü söyledi. “Çok fazlaydı,” diyen Eilish, “Ocak ayında başladık, sanırım ilk gün 16 Ocak’tı. İki hafta hiç bir şey yapmadık, saçlarımın yatışmasını ve iyileşmesini bekledik. Sonra yine boyandı ve yine iki hafta bekledim. Sonra bir daha. Gerçekten çok uzun sürdü,” diye ekledi. Saç rengi açma süreci boyunca saçlarının yıpranmaması için kademeli bir boyama sürecinden geçen Eilish’in sarı saçlara kavuşması düşündüğümüzden çok daha uzun sürmüş. 

Ellen DeGeneres’in programına sağlıklı ve ışıltılı sarı saçları ile katılan Eilish, saçları ile ara sıra yaşadığı sıkıntıları da anlatmayı unutmadı. “Şunu söylemeliyim, saçlarımı taradığımda dökülüyor. Ama bu yıllardır oluyor,” diyen Eilish, sürekli saçlarını boyattığı için bu sıkıntıların normal olduğunu söyledi.